۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹
کمبود ۴ هزار نفری نیرو در این شغل / این مشاغل هم مهاجرت کردند؟

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در بخش کشتی‌هایی با ظرفیت کمتر از ٣ هزار تن، ۴ هزار و ۵٠٠ دریانورد کمبود داریم، گفت: دریانوردان ایرانی مهاجرت نکردند.

ایلنا: مجید علی‌نازی، عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی درباره کمبود دریانورد در ایران اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی و دریانورد در بخش کشتی‌های کمتر از ٣ هزار تن است و در این حوزه با کمبود ۴ هزار و ۵٠٠ هزار دریانورد مواجه هستیم. 

وی ادامه داد: خوشبختانه در بخش کشتی‌هایی با ظرفیت بالای ٣ هزار تن با کمبود محسوس نیرو و دریانورد مواجه نیستیم چراکه در حال حاضر استقبال جوانان از  تحصیلات  چشمگیر بوده‌ است و با تفاوت حقوق و درآمد به دنبال کار دریانوردی در درجات بالاتر هستند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر گفت: در گذشته جوان‌ها کمتر به دانشگاه می‌رفتند اما امروز کمتر جوان دریانوردی تحصیلات کارشناسی ندارد و با تحصیلات هم به سراغ درجات نامحدود می‌روند. از این رو، در ظرفیت‌های کمتر از  زیر سه هزار با کمبود نیرو  رو به‌رو شده‌ایم. 

علی‌نازی با اشاره به مهاجرت در بین دریانوردان تاکید کرد: مهاجرت در بخش دریانوردی کمتر از سایر مشاغل در حوزه حمل و نقل است چراکه دریانوردان حقوق و درآمد دلاری دارند و حقوق شرکت‌های داخلی با شرکت‌های تقریبا بین المللی همسانی می‌کند. از این رو مهاجرت در بین دریانوردان فراگیر نیست چراکه در ایران حقوق دلاری می‌گیرند و ریالی خرج می‌کنند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها