۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
مهدی آباد به شبکه سراسری برق متصل شد

مدیر مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد از اتصال معدن و مجتمع سرب رو روی و باریت مهدی آباد به شبکه برق سراسری کشور خبر داد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل از روابط عمومی مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد، حمیدرضا حمایت از اتصال کارخانجات فرآوری مهدی آباد به شبکه برق سراسری کشور خبر داد.

وی افزود: به منظور تامین برق طرح احداث کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد، پست ۳۳/۱۳۲/۴۰۰ کیلوولت بهادران در فاصله ۲۷ کیلومتری مجتمع ایجاد شده است.

مدیر مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد تصریح کرد: احداث خط انتقال ۱۳۲ کیلوولت از پست مذکور به طول ۲۷ کیلومتر انجام شده است، که امروز شاهد انتقال برق از پست توسط خط انتقال به کارخانجات سرب و روی مهدی آباد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام شاخص و منحصربفرد بخش خصوصی، نیاز پروژه مهدی آباد به یکی از اساسی ترین زیرساخت های لازم را مرتفع می کند.

به گفته حمایت، برق مورد نیاز هر سه فاز این طرح ۸۰ مگاوات پیش بینی شده است.

پیش راه اندازی و تست کارخانه با برق شبکه سراسری

حمایت ادامه داد: هم اکنون فاز نخست طرح احداث کارخانجات مهدی آباد با پیشرفت  ۹۳ درصد در آستانه بهره برداری است.

وی تاکید کرد: انجام تست‌های سرد و در پی آن تست گرم کارخانه (۲۰۰ هزار تنی تولید کنسانتره روی)   تا این لحظه توسط دیزل ژنراتور انجام شده که با توجه به رسیدن برق سراسری به "مهدی آباد"، انجام تست‌های مورد نظر به طور مستقیم با استفاده از برق شبکه سراسری کشور انجام می‌شود.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار