۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲
واریز سود بورس برای بیش از ۴۸ میلیون نفر

عشقی اظهار کرد: بیش از ۳۶ میلیون نفر سودهای رسوبی در سال گذشته و در شش ماهه نخست امسال بیش از ۱۲ میلیون نفر سود رسوبی‌اشان را دریافت کرده‌اند. از سوی دیگر شاهد کاهش مدت زمان واریز سود سهامداران از هشت ماه به چهار ماه هستیم.

ایسنا: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به ارتقای اثر بخشی و کارایی نظام نظارتی به عنوان دومین هدف به روز رسانی برنامه راهبردی اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای بند ج ماده ۳۶ قانون احکام دائمی کشور پس از ۱۳ سال به زودی تخلفات مدیران بازار سرمایه با شفافیت افشا خواهد شد. همچنین در این زمینه و در جهت سوت زنی رسانه‌ها و برای افزایش نظارت بر بازار سرمایه پاداش نقدی در نظر گرفته و به دنبال افزایش آن هستیم.

وی تسهیل‌گری تامین مالی، تشکیل سرمایه و مدیریت ریسک را یکی دیگر از اهداف به روز رسانی برنامه راهبردی سازمان دانست و افزود: در این راستا به دنبال افزایش روند انتشار اوراق تامین مالی بخش غیردولتی هستیم و همچنین تا الان ۱۷۰ هزار میلیارد تومان مجوز افزایش سرمایه صادر شده و امیدواریم مجموع افزایش سرمایه و اوراق تا پایان امسال ۷۵۰ تا ۸۰۰ هزار میلیارد تومان برسد.

وی افزود: صندوق توسعه بازار بر اساس رویه‌ای که دارد منابع را مانند منابع خودش سرمایه‌گذاری می‌کند و در این مدت هم تغییری در استراتژی این صندوق ایجاد نشده و اگر نیاز باشد مجدد تامین مالی را از بازار انجام خواهد داد.

عشقی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا همچنان مجامع پخش آنلاین ندارند یا در پلتفرم‌های فیلتر شده برگزار می‌شود، این روزها بورس چرا حال خوبی ندارد، اظهار کرد: درباره مجامع باید گفت که با کمک اصحاب رسانه باید بخش ناشران سازمان باید به این موضوع رسیدگی کند و در پلتفرم‌هایی پخش آنلاین شود که قابلیت دسترسی راحت داشته باشد. درباره بازار سرمایه حال و روز خیلی خوبی ندارد اما مثبت یا منفی بودن بازار به سازمان ارتباطی ندارد و در این زمینه و مثبت شدن بازار وظیفه‌ای نداریم و باید ابزارهای مختلفی را ایجاد کنیم. از آنجا که بعد از تحمل تورم‌های بالا برخی از این اتفاقات در بازار سرمایه قابل پیش‌بینی بود اما این شرایط گذراست و با توجه به اقدامات اصلاحی که انجام شده، امیدواریم به مرور اعتماد به بازار برگردد.

رئیس سازمان بورس اعلام کرد: درباره انتشار اوراق به میزانی که در قانون بودجه آمده اتفاق خواهد افتاد، بنابراین پیش‌بینی خاصی در این زمینه انجام نمی‌دهد و خریدار این اوراق هم عمدتا بخش بانکی، بیمه و غیره است.

عشقی ادامه داد: درباره طرح سازمان ناظر حسابرسان نیز باید گفت که نحوه تهیه این گزارش‌ها برای سازمان بورس اهمیت ویژه‌ای دارد و نظرات خودمان را درباره این قانون به مجلس داده‌ایم تا ارتقای جایگاه حرفه‌ای حسابرسی را شاهد باشیم و گزارشات متقن و معتبر از حسابرسان و مجموعه‌های حسابرسی منتشر شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه در راستای اتفاقات رخ داده روز گذشته و جنگ حماس و رژیم صهیونسیتی، بیشتر از ۹۰ درصد بازار منفی شده است آیا در صورت ادامه این وضعیت شاهد تعطیلی موقت بازار خواهیم بود؟ گفت: در سه ماه گذشته پنیک در بازار نداشتیم و پنیک جدی در بازار نداشتیم و البته مسائل سیاسی که به وجود می‌آید مسلما در بازار سرمایه اثرگذار است. گرچه صف‌های فروش طولانی در بازار نداریم و قطعا سهم‌ها شرایط خوبی دارند و توصیه می‌کنم سهامداران عجله نکنند و سهامداران بزرگ و حقوقی‌ها هم کار خودشان انجام خواهد داد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 14
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سلطانی US ۱۴:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۷
    کارخانه ها و شرکت‌ها مدت زمان زیادی سود را نزد خود نگه داشته و دیرتر به حساب سهامداران واریز میکنن. شرکت‌هایی که شهریور مهرماه هر سال پرداخت داشتند سال جاری در دی ماه اقدام خواهند کرد

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها