۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶
همسایه ایران میزبان جدید جام جهانی شد

رسانه انگلیسی میزبانی عربستان از جام جهانی ۲۰۳۴ را قطعی دانست.

ایسنا: به نقل از دیلی‌میل، فدراسیون فوتبال عربستان این هفته اعلام کرد که پیشنهاد میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ را ارائه خواهد کرد. انتظار می‌رود استرالیا رقیب سعودی‌ها برای میزبانی جام جهانی باشد.

عربستان تقریباً به طور قطع میزبان جام‌ جهانی ۲۰۳۴ خواهد بود. این خبر را دیلی‌میل گزارش داده است. این روزنامه انگلیسی نوشت: جام جهانی ۲۰۳۴ عربستان نه‌تنها محتمل که در واقع یک معامله تمام شده است و به صورت قطعی در این کشور برگزار می‌شود.

درخواست میزبانی عربستان با پشتیبانی بیشتر کشورهای آسیایی و آفریقایی که ۱۰۱ عضو از ۲۱۱ عضو فیفا را تشکیل می‌دهند، روبه‌رو است.

اوایل هفته جاری فیفا از کشورهای آسیایی و اقیانوسیه دعوت کرد تا درخواست میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ را ارائه کنند. فدراسیون فوتبال عربستان اعلام کرده نامزد میزبانی این رقابت‌ها خواهد شد. استرالیا هنوز درخواست میزبانی نداده است ولی گفته می‌شود این کشور از اقیانوسیه نیز قصد دارد در کنار عربستان برای میزبانی اقدام کند.

در ماه‌های اخیر چندین ستاره فوتبال جهان به لیگ فوتبال عربستان رفته‌اند. علاوه بر کریستیانو رونالدو، کریم بنزما، نیمار و انگولو کانته راهی لیگ این کشور شدند. هدایت تیم ملی عربستان را هم روبرتو مانچینی بر عهده گرفته است.

نخستین دوره مسابقات ۴۸ تیمی جام جهانی ۲۰۲۶ به میزبانی آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد و جام جهانی ۲۰۳۰ در آرژانتین، اسپانیا، پرتغال، اروگوئه، پاراگوئه و مراکش برگزار خواهد شد.

عربستان سعودی میزبان جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۳ و جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ نیز خواهد بود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها