۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵
وعده قالیباف درباره کمبود معلم

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به یک نماینده گفت: مشکل تامین معلم برای کلاس‌های درس به زودی حل خواهد شد.

ایسنا: روح‌الله نجابت در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی بیان کرد: دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه اقشار جامعه فراهم کند. اکنون از جای جای حوزه‌های انتخابیه کشور اعلام می‌شود که برخی از مدارس معلم ندارد، البته این طبیعی است که ظرف ۱۰ روز ابتدایی مشکلاتی در تامین معلم وجود داشته باشد که حل خواهد شد.

وی در ادامه مدعی شد: روز گذشته پیامکی به نقل از وزیر آموزش و پرورش برای تمام نمایندگان ارسال شد که ایشان اعلام کردند هیچ کلاس درسی بدون معلم در کشور نیست. این مناسب نیست که وزیر اطلاع ندارد در برخی از مدارس معلم نداریم. انتظار می‌رود کمیسیون آموزش و رئیس مجلس شورای اسلامی این مطالبه را به وزیر انتقال دهد تا مشکل موجود در مدارس مختلف حل شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار نجابت بیان کرد: بحث آموزش و پرورش دغدغه دولت و مجلس شورای اسلامی است روز گذشته جلسه‌ای برگزار شد حتما در آغاز سال تحصیلی مشکلاتی در تامین معلم وجود دارد اما با اتفاقی که روز گذشته در جلسه رخ داد ان شاءالله به سرعت مشکل تامین معلم حل می‌شود. با جلسه دیروز چند ده هزار معلم مشکلاشان حل شده و کار به سرعت پیش خواهد رفت.

بر اساس این گزارش، علی خضریان هم در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده ۱۸۰ آیین‌نامه داخلی مجلس بیان کرد: براساس این ماده در زمان بررسی لایحه برنامه در مجلس شورای اسلامی استیضاح، رای اعتماد، تحقیق و تفحص و طرح‌ها و لوایح سه فوریتی می‌تواند در دستور کار مجلس قرار گیرد. با توجه به وضعیت فرهنگیان و معلمان و شرایط حاکم در مدارس استیضاح وزیر آموزش و پرورش از سوی همکاران امضا شده است و انتظار می‌رود استیضاح وزیر که به امضای همکاران رسیده است در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha