۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۷
حمله به کنسولگری چین در این کشور + فیلم

پلیس سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیای آمریکا، مردی را که با خودروی خودش وارد ساختمان کنسولگری چین شده بود و خسارت به بار آورده، هدف قرار داد و کشت.

ایسنا: در بیانیه پلیس آمریکا آمده است که مرد ناشناس پس از رسیدن ماموران در محل مورد اصابت گلوله قرار گرفت. تصاویر ویدیویی نشان می‌دهد که خودروی آبی‌رنگ هوندا وارد لابی کنسولگری چین شده و ده‌ها نفر در حال فرار از ساختمان کنسولگری هستند.

بیانیه کنسولگری چین، این حادثه را محکوم کرده و افزود که این حادثه «تهدیدی جدی» برای ایمنی کارکنان و سایر افراد حاضر در صحنه است. در ادامه این بیانیه آمده است: «ما قویا این حمله خشونت‌آمیز را محکوم می‌کنیم و این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که مسئولیت این حادثه را پیگیری کنیم.»

کنسولگری چین ابراز نارضایتی دیپلماتیک خود را به ایالات متحده تسلیم کرده و از مقامات آمریکا خواسته است تا اطمینان حاصل کنند که این موضوع به درستی رسیدگی می‌شود. پلیس گفت که تحقیقات در حال انجام است اما اطلاعات بیشتری فاش نکرد. تصاویر حضور پررنگ پلیس با محاصره ساختمان کنسولگری چین در منطقه ژاپن‌تاون را نشان می‌دهد.

براساس گزارش بی‌بی‌سی، هیچ آسیبی از داخل کنسولگری چین جز خسارت فیزیکی گزارش نشده است.

سانفرانسیسکو ماه آینده میزبان نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه خواهد بود و انتظار می‌رود شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین در آن شرکت کند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha