۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۵
آش و هلیم هم لاکچری شد/ جدول قیمت آش و هلیم

در حالی شاهد کاهش قیمت حبوبات از ابتدای سال هستیم که قیمت‌اش در این بازه زمانی بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

همشهری آنلاین: در هوای سرد خوردن غذای گرم به ویژه‌اش بسیار لذت‌بخش است و توصیه می‌شود. آش، وعده غذایی ساده و ارزان‌قیمتی محسوب می‌شود که به عنوان پیش‌غذا هم سرو می‌شود اما این روزها، این غذای سنتی هم که مصرف آن در فصل پاییز و زمستان بیشتر می‌شود، از قافله گرانی‌ها عقب نمانده و به خصوص اگر شما هوس خوردن‌اش در بیرون از منزل را کنید، هزینه شما بیشتر می‌شود.

درحال‌حاضر، قیمت حبوبات که ماده اصلی برای تهیه‌اش است، به نسبت مناسب است و امسال افزایش قیمت چندانی نداشته و حتی نسبت به ماه‌های ابتدایی سال شاهد کاهش قیمت انواع حبوبات هستیم. در حالی که هر کیلو لوبیا چیتی در فروردین‌ماه امسال ۸۰ هزار تومان بود، در تیرماه به ۷۸ هزار تومان کاهش یافت و با تداوم روند کاهش قیمت‌ حبوبات، درحال‌حاضر قیمت هر کیلو لوبیا چیتی در میادین میوه و تره‌بار شهرداری به ۷۴ هزار تومان رسیده است. قیمت هر کیلو نخود هم از ۶۵ هزار تومان در فروردین به ۵۶ هزار تومان در مهرماه کاهش یافته است.

اما در حالی شاهد کاهش قیمت حبوبات هستیم که قیمت‌اش نه تنها کاهش نیافته بلکه از ابتدای سال تا الان بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

افزایش دوبرابری قیمت‌اش و هلیم

در ماه رمضان امسال که مصادف با فروردین‌ماه بود، نرخ مصوب هر کیلواش شله‌ قلمکار بدون مخلفات ۶۵ هزار تومان، ‌اش شله‌ قلمکار با مخلفات ۷۵ هزار تومان و هر کیلواش رشته ۵۵ هزار تومان اعلام شد. هر کیلو هلیم بدون مخلفات هم ۷۵ هزار تومان و هر کیلو هلیم با مخلفات ۸۵ هزار تومان نرخ‌گذاری شد.

اما مقایسه قیمت‌ها نشان می‌دهد درحال‌حاضر قیمت‌اش و هلیم نسبت به ابتدای سال با افزایش دوبرابری قیمت‌ها همراه بوده است.

درحال‌حاضر، در آشکده‌های سطح شهر تهران هر کیلو انواع‌اش رشته، ‌اش دوغ واش شله‌قلمکار به قیمت ۱۲۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود که‌اش شله‌قلمکار از همه گران‌تر است. قیمت هر پرس انواع‌اش هم از ۶۵ هزار تا ۷۵ هزار تومان است.

آش و هلیم هم لاکچری شد/ جدول قیمت پرسی و کیلویی

همچنین، هر کیلو عدسی از ۱۲۰ هزار تا ۱۴۰ هزار تومان و هر کیلو هلیم از ۱۲۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت هر پرس هلیم و عدسی هم مانند قیمت‌اش بین ۶۵ هزار تا ۷۵ هزار تومان است.

آش و هلیم هم لاکچری شد/ جدول قیمت پرسی و کیلویی

بر حسب قیمت‌های بالا، خرید ۲ کیلواش یا هلیم تا ۳۰۰ هزار تومان برای شما تمام می‌شود. اگر هم بخواهید در همان آشکده‌اش خود را نوش جان کنید تا از دهن نیفتد اگر جمع شما ۴ نفره باشد برای سفارش ۴ پرس‌اش یا هلیم باید حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها