۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶
قیمت‌ بلیت قطار برای یک خانواده چهار نفره

افزایش عجیب و غریب قیمت‌ بلیت هواپیما باعث شده مردم بیشتر به سمت سفر با قطار کشیده شوند.

روزنامه هفت صبح :شما برای سفر قطار را انتخاب می‌کنید یا هواپیما؟ اگر بحث سرعت در اولویت باشد احتمالا همه ترجیح می‌دهند با هواپیما سفر کنند اما وقتی پای پول و دسترسی به بلیت وسط بیاید، اوضاع فرق می‌کند. آمارهای شرکت راه‌آهن نشان می‌دهد در شش ماه اول سال، ۱۶میلیون و ۲۰۰هزار نفر با قطار سفر کرده‌اند. سال گذشته نیز که هنوز قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده بود، حدود ۲۹میلیون و ۶۷هزار نفر انتخاب اولشان برای سفر قطار بود.

مهمترین دلیل این اقبال عمومی به قطار، همان اختلاف قیمت‌هاست. قیمت بلیت هواپیما، خرج زیادی روی دست خانواده‌ها می‌گذارد و تازه این روزها خیلی هم سخت پیدا می‌شود. مثلا درحال‌حاضر قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران مشهد برای ۲۷ مهرماه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و یک خانواده چهار نفره حداقل باید ۱۰میلیون تومان پول بلیت بدهند اما قیمت بلیت قطار تهران – مشهد برای قطار چهارستاره کوپه‌ای حدود ۴۰۰هزار تومان است.

این یعنی یک خانواده چهار نفره با یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان می‌توانند راهی مشهد شوند، ‌تازه اگر بلیت قطار اتوبوسی بگیرند قیمت آن برای هر نفر ۲۰۰هزار تومان است. همین اختلاف قیمت و همچنین در دسترس بودن بلیت قطار نسبت به هواپیما برگ برنده، حمل‌ونقل ریلی است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها