۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۵
اشتغال زایی معدن آنومالی شمالی با راه اندازی کارخانه خردایش و پرعیارسازی

معاون برنامه ریزی و توسعه ایمپاسکو گفت: ایجاد صدها فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم از مهمترین دستاوردهای کارخانه خردایش و پرعیارسازی معدن سنگ آهن آنومالی شمالی است که هفته گذشته افتتاح شد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، محمدرضا کریمی تصریح کرد: پروژه ملی خردایش و پرعیارسازی معدن سنگ آهن آنومالی شمالی با سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در استان یزد و شهرستان بافق، افتتاح و آماده بهره‌برداری شد.

وی افزود: محصول نهایی کارخانه خردایش و پرعیارسازی معدن آنومالی شمالی، سنگ آهن پرعیار شده با میانگین ۴۰ درصد است.

معاون برنامه ریزی و توسعه ایمپاسکو خاطرنشان کرد: معدن آنومالی شمالی در مجموعه معادن مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی با مالکیت ایمیدرو و مدیریت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران قرار دارد.

وی ادامه داد: سایر معادن این مجتمع نیز در مراحل مختلف اکتشاف، استخراج و فرآوری قرار داشته و محصولات تولیدی این معادن از طریق بورس کالا به فروش می‌رسد.

کریمی عنوان کرد: خوراک ورودی پروژه یاد دشه که با صد در صد ماشین آلات داخلی و به صورت اختصاصی طراحی شده، در چهار خط مجزای یک میلیون تنی با مجموع ظرفیت ۴ میلیون تن از معدن آنومالی شمالی تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: معدن آنومالی شمالی در فاصله ۲۵ کیلومتری شهرستان بافق قرار دارد که مطابق پروانه بهره‌برداری، ذخیره قطعی آهن محاسبه شده برابر ۲۳۵ میلیون تن با عیار متوسط ۲۸ درصد است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار