۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۵
داروخانه‌ها هم رتبه‌بندی می‌شوند + جزئیات

رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو با اشاره به مصرف ماهانه پنج میلیون قوطی شیرخشک در کشور از برنامه‌ریزی برای افزایش تامین و ذخایر شیرخشک در کشور خبر داد.

ایرنا: از سازمان غذا و دارو، بهادر محمدیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از یک کارخانه‌ تولیدکننده شیرخشک کشور افزود: با توجه به اینکه نیاز مصرف شیرخشک در کشور پنج میلیون قوطی در ماه است، برنامه‌هایی در حال اجراست که میزان تامین افزایش یافته و به این عدد برسد و از مرز پنج میلیون عبور کند تا بتوانیم ذخایر خوبی داشته باشیم.

الزام داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش به ثبت شیرخشک

وی افزود: ثبت شیرخشک در سامانه سازمان غذا و دارو برای داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش الزامی شده است و تمام آنها موظف به ثبت اطلاعات از توزیع تا رسیدن به‌دست مصرف‌کننده هستند.

رتبه‌بندی داروخانه‌ها برای اولویت‌بندی توزیع شیرخشک

محمدیان ادامه داد: رتبه‌بندی داروخانه‌های ثبت‌کننده شیرخشک در دست اقدام است تا داروخانه‌های با رتبه بالا، در اولویت توزیع شیرخشک قرار بگیرند.

در ادامه سجاد اسماعیلی، مشاور رئیس سازمان غذا و دارو نیز با اشاره به بازدید از بزرگترین شرکت‌ تولیدکننده شیرخشک کشور، گفت: روند تولید در جریان است و شرکت با حداکثر ظرفیت و توان خود در حال تولید شیرخشک است.

وی با اشاره به بازدید از انبارهای ماده اولیه، افزود: مواد اولیه شیرخشک به اندازه چهارماه در انبارها موجود است و وضعیت انبارها این نوید را می‌دهد که با پایدار شدن روند تامین و انتقال ارز بتوانیم ذخایر بیش از ۶ ماه را در شیرخشک‌های موردنیاز کودکان داشته باشیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها