۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
عبور از رکورد حد نصاب استخراج و تولید در مجتمع معدنی سرب نخلک

مدیرعامل ایمپاسکو از شکستن حد نصاب استخراج و تولید در مجتمع معدنی سرب نخلک طی شش ماهه نخست سال جاری و رشد قابل توجه استخراج و تولید در این مجتمع خبر داد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل ازروابط عمومی مجتمع سرب نخلک، خدایار کریم‌نژاد با بیان اینکه در استخراج ماده معدنی و تولید کنسانتره سرب در نیمه نخست سال رشد قابل توجهی داشته‌ایم، تصریح کرد: مجتمع سرب نخلک در استخراج ۶۴ و در تولید کنسانتره سرب ۱۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تولید کنسانتره سرب در نیمه ابتدایی امسال بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۷ درصدی داشته است. این در حالی است که در زمان واگذاری راهبری مجتمع در ابتدای بهمن سال ۹۵، استخراج سالیانه ماده معدنی در حدود ۲۴ هزار تن و میزان تولید کنسانتره سرب با عیاری کمتر از حال حاضر، در حدود ۲ هزار تن بوده است.

مدیرعامل ایمپاسکو افزود: روند تولید و استخراج در طی این سال‌ها در مجتمع معدنی سرب نخلک همواره رو به رشد بوده و طی دو سال آینده تولید کنسانتره سرب به بیش از ۲۰ هزار تن خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه اخذ گواهی کشف ذخایر جدید به میزان ۶ میلیون و ۴۵۰ تن ثبت شده، ادامه داد: نگاه ویژه به فعالیت‌ها و اقدامات پی‌جویی و اکتشاف، باعث تغییر نگرش به این معدن شده و آینده روشن‌تری را برای این مجتمع و ادامه عملیات اکتشاف منجر به افزایش ذخیره در پی خواهد داشت.

کریم‌نژاد با اشاره به اینکه افزایش رقم استخراج در پروانه بهره‌برداری جدید از ۲۷۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ به ۳۵۰ هزار تن در شهریور ماه ۱۴۰۲ رسید، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های سال جاری این مجتمع در حوزه استخراج و اکتشاف، اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح و افزایش ظرفیت استخراج سالیانه بهره‌برداری به ۵۰۰ هزار تن است که تا پایان سال ۱۴۰۲ محقق می‌شود.

وی، عامل موفقیت‌ها و روند رو به رشد مجتمع معدنی سرب نخلک را هم فکری، تعامل و سخت‌کوشی با برنامه‌ریزی دقیق بخش خصوصی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران عنوان کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha