۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰
کد رهگیری رایگان قرارداد اجاره اعتبار دارد؟

مستأجران متقاضی وام ودیعه مسکن می‌توانند با استفاده از کد رهگیری سامانه معاملات املاک و مستغلات، نسبت به استعلام شرایط خود اقدام کنند.

همشهری آنلاین: دفتر اقتصاد و مسکن وزارت راه و شهرسازی در نامه‌ای به مدیران بانک‌های کشور پذیرش کد رهگیری برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن را ابلاغ کرد.

بر اساس جزییات نامه سرپرست دفتر اقتصاد و مسکن وزارت راه و شهرسازی با توجه به راه‌اندازی سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دریافت کد رهگیری برای قراردادهای اجاره به صورت رایگان و بدون نیاز به حضور در مشاور املاک لازم است، بانک‌ها نسبت به پذیرش کد رهگیری اجاره‌نامه به عنوان یک سند معتبر و رسمی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن اقدام کنند.

در این راستا هم‌اکنون استعلام کد رهگیری اجاره‌نامه برای کلیه شعب بانک‌های کشور امکان‌پذیر است و استعلام کد رهگیری لازم‌الاجرا است.

مستاجران برای قرارداد اجاره رایگان به سامانه املاک و مستغلات مراجعه کنند

در این رابطه ابوالفضل نوروزی، سرپرست دفتر اقتصاد و مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات به خبرنگار فارس گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات نسبت به انعقاد قرارداد اجاره و صدور کد رهگیری به صورت رایگان اقدام کرده و این کد رهگیری در تمامی سامانه‌ها و شعب دستگاه‌های دولتی اعتبار دارد.

به گزارش فارس، پیش‌تر خبر صدور ۳۱ هزار کد رهگیری رایگان برای قراردادهای رایگان برای موجران و مستأجران در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات منتشر شده بود.

بر اساس این گزارش، تاکنون ۵۸۲ هزار کاربر در سامانه ثبت‌نامه و ۸۰ هزار قرارداد اجاره ایجاد شده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها