۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
خبر خوش برای معترضان به یارانه نقدی

طیبه حسینی گفت: ۷۰ هزار سرپرست خانواری که این ماه به جمع یارانه بگیران افزوده می‌شود، اگر دهک یک تا ۳ باشند، رقم یارانه دریافتی آن‌ها ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر فرد و اگر دهک ۴ تا ۹ باشند رقم ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر عضو خانوار به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

او ادامه داد: رقمی که مسدود بوده و مبلغی که باید به ازای این چند ماه دریافت می‌کرده اند، در ماه آتی به حساب آن‌ها واریز می‌شود. اگر به محض اینکه شناسایی شود که خانواری مشمول دهک یک تا ۹ است، هم معوقات را دریافت می‌کند هم مسدودی به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

او گفت: کلیه افرادی که تا ابتدای سال ۱۴۰۱ یارانه دریافت نمی‌کرده اند یا به هر دلیلی یارانه آن‌ها قطع شده بود باید به سامانه my.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند. پس از ثبت نام آزمون وُسع و دهک بندی برای آن‌ها انجام می‌شود و چنانچه دهک یک تا ۹ شناسایی شوند به آن‌ها یارانه نقدی تعلق می‌گیرد. اما افرادی که از اردیبهشت ۱۴۰۱ به آن‌ها یارانه داده نشده باید به سامانه حمایت وزارت رفاه مراجعه و درخواست بازبینی کنند.

سخنگوی هدفمندی یارانه‌ها گفت: از ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ متولی انجام تغییرات و تغییر بُعد خانوار سازمان ثبت احوال است اگر این سازمان تغییرات را به ما ارائه دهد،  این تغییرات در یارانه واریزی اعمال خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان 

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها