ماجرای پیش بینی تاریخ مرگ ملکه انگلیس
۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۴

در پی ماجرای پیش بینی درست تاریخ مرگ ملکه انگلیس این بار یک کاربر در توئیت زمان مرگ چارلز را پیش بینی کرده است.

اخیرا یک توییت که حدود ۲ ماه پیش منتشر و تاریخ دقیق مرگ الیزابت دوم در آن را درست حدس زده شده، نظر بسیاری را به خود جلب کرده است؛ اما آیا کسی که این توییت را منتشر کرده، یک پیشگو است؟

در اصل باید گفت که این موضوع صحت ندارد و فقط یک ترفند بسیار ساده است! این شخص یا چنین اشخاصی با ساخت یک صفحه توییتر و خصوصی کردن آن و سپس اتصالش به یک روبات، چند هزار توییت را مثلا در مورد تاریخ دقیق مرگ ملکه الیزابت دوم منتشر می‌کنند. مثلا ۱۴۶۱ توییت نشر می‌دهند و تاریخ مرگ را روز به روز در هر توییت اعلام می‌کنند.

زمانی که چنین اتفاقی رخ می‌دهد، توییت مذکور را نگه داشته، باقی توییت‌های مربوط به تاریخ‌های دیگر را پاک می‌کنند! البته برای رد گم کردن، چندین توییت واقعی نیز درباره مسائل مختلف از پیش نشر داده‌اند. حالا زمان آن است که صفحه را از حالت خصوصی درآورده آن را و به یک صفحه عمومی تبدیل کنند. این‌گونه بسیاری تصور می‌کنند که شخص پیشگو بوده و تاریخ واقعه را درست گفته است!

ماجرای پیش بینی تاریخ مرگ ملکه انگلیس

اما در ادامه، در کنار پیشگویی که درست از آب درآمده، این اشخاص یک پیشگویی دیگر نیز می‌کنند که توجه‌های بیشتری را به خود جلب کنند؛ مثلا، تاریخ مرگ پادشاه جدید بریتانیا!

منبع: همشهری

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha