۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۳
روسیه به ایران خدمات فضایی صادر می‌کند؟

رئیس‌جمهوری روسیه بر لزوم افزایش صادرات خدمات فضایی کشورش به کشورهای عضو چهار نهاد اقتصادی و سیاسی بین‌المللی تاکید کرد.

شفقنا: شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه پیش از ظهر امروز (جمعه) از خبرگزاری «نووستی» این کشور نقل کرد که «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه طی سخنانی در یک نشست درباره توسعه صنایع موشکی و فضایی کشورش، به لزوم افزایش صادرات خدمات فضایی به کشورهای عضو اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS)، اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU)، سازمان همکاری شانگهای (SCO) و گروه بریکس (BRICS) اشاره کرده است.

پوتین در این باره اظهارکرد: امروزه بازارهای آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین به طور فعالی توسعه می‌یابند، شرکای ما در اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع، اتحادیه اقتصادی اوراسیا، بریکس، سازمان همکاری شانگهای و اتحادیه‌های دیگر برنامه‌های اجتماعی و اقتصادی گسترده‌ای دارند.

رئیس‌جمهوری روسیه افزود: آنها آماده تشکیل بخش‌های اقتصادی جدید و تقویت ظرفیت‌های فناوری خود هستند و البته که روسیه می‌تواند از این رویکرد حمایت کند، جایی که ما چیزی برای ارائه داریم و من توسعه صادرات محصولات و خدمات فضایی خود را مهم می‌دانم.

پوتین ضمن آن که دولت و مقامات ذی ربط روسیه را مأمور تهیه و ارائه پیشنهادهایی درباره افزایش صادرات خدمات فضایی کرد، خاطر نشان ساخت که بودجه کشورش پایدار و متعادل است و کار برای کنترل هزینه‌های برخی بندها در راستای تامین منابع مالی بخش صنایع فضایی، افزایش دستمزد کارکنان این حوزه راهبردی و ارائه مزایا و حمایت‌های دولتی لازم به آنها نیز در حال انجام است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها