۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳
گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران چقدر حقوق می‌گیرد؟

کمیته انضباطی فیفا با صدور حکم، این باشگاه را مکلف به پرداخت ۴۰۰ هزار یورو به بوژیدار رادوشویچ کرد.

خبرانلاین: بوژیدار رادوشویچ دروازه‌بان پیشین پرسپولیس پس از فسخ یک طرفه قرارداد خود با این باشگاه به استناد قرارداد بلندمدتی که در ادوار مدیریتی قبلی با او منعقد شده بود، نسبت به طرح شکایت در کمیته وضعیت بازیکنان فیفا اقدام کرد که در نهایت منجر به صدور حکم شد. باشگاه پرسپولیس در ادامه نسبت به توافق با این بازیکن برای پرداخت مطالبات در چهار مرحله اقدام کرد. رفتار باشگاه به خوبی بیانگر این موضوع است که پرسپولیس پایبند به این تعهد و با وجود تمام تنگناها در انجام آن کوشا بود.

دو مرحله نخستین با وجود تمام بحران‌های مالی و مشکلات نقل و انتقالات مالی بین‌المللی ناشی از تحریم‌ها کاملا در موعد مقرر انجام شد. در اجرای مرحله سوم نیز این گونه عمل شد ولی یکی از پرداخت‌ها با این که باشگاه برای انجام آن در موعد مقرر برنامه‌ریزی کرد، به دلیل شرایط تحریمی، چند روز دیرتر به حساب نامبرده نشست ولی در نهایت مبلغ ۲۰۰ هزار یورو پرداخت شد.

مشکل پیش آمده ناشی از شرایط تحریمی در نهایت منجر به طرح شکایت رادوشویچ نزد فیفا برای دریافت غرامت ۲۰۰ هزار یورویی گردید که کمیته انضباطی فیفا به آن رای داد. بر اساس این حکم و قواعد بین‌المللی باید ظرف ۳۰ روز از موعد ابلاغ رای این مبلغ به حساب بازیکن واریز شود.

۵۳ میلیارد برای ۴ بازی

طبق قرارداد جدید رادوشویچ با پرسپولیس، مدیران این باشگاه متعهد شدند که برای فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مبلغ ۲۱۰ هزار یورو، برای فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مبلغ ۲۵۰ هزار یورو، برای فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مبلغ ۲۶۰ هزار یورو و برای فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ مبلغ ۲۷۰ هزار یورو به رادوشویچ دستمزد پرداخت کنند. یعنی رقمی معادل ۹۹۰ هزار یورو که برای پرسپولیس بسیار سنگین بود اما انصاری فرد این قرارداد سنگین را با دروازه بان کروات منعقد کرد.

گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران؛ ۵۳ میلیارد برای ۴ بازی!

بوژیدار رادوشویچ در فصل فوتبالی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در ۴ دیدار مقابل گوا هند، مس رفسنجان، مس نوین کرمان و شاهین بندرعامری به میدان رفت. او همچنین در لیگ بیست‌ویکم با پیراهن سرخ‌پوشان پایتخت در دیدارهای مقابل گل‌گهر سیرجان و مس رفسنجان در مستطیل سبز حاضر شد. یک قرارداد ۹۹۰ هزار یورویی (بدون درنظر گرفتن بندهای گنجانده‌شده در قرارداد) برای ۵۴۰ دقیقه بازی برای پرسپولیس تهران که به معنی هر دقیقه بازی این سنگربان کروات برای سرخ‌پوشان ۱۸۳۳ یورو تمام شده است.

۶۶ میلیارد برای گلر ذخیره بیرانوند

در مجموع و طبق حکم فیفا پرسپولیسی‌ها باید به دروازه بان سابق خود که طی ۶ فصل تنها ۴۳ بازی برای این تیم انجام داد رقمی معادل یک میلیون و دویست هزار یورو پرداخت کنند که از این رقم تاکنون ۴۰۰ هزار یورو به حساب دروازه بان کروات واریز شده و اکنون ۸۰۰ هزار یورو دیگر باقی مانده است که اگر قیمت هر یورو را ۵۵ هزار تومان در نظر بگیریم رادوشویچ، مجموعاً رقمی معادل ۶۶ میلیارد تومان از پرسپولیس دریافت خواهد کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha