مرزهای کشور بازگشایی شد
۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه در پیک دوم خروج زائران از مرزها ‌از امنیت زائران برای عبور از مرز اطمینان کامل داریم، گفت: بنابراین، زائران می‌توانند به مرزها مراجعه کنند.

سیدمجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین ‌درباره آخرین میزان ورود و خروج زائران از کشور اظهارکرد: آمار خروج زائران ما تا نیم ساعت گذشته ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر و تعداد زوار بازگشتی به کشورمان ۹۰۰ هزار نفر هستند و طی امروز روند خروج زائران از کشورمان به سوی عراق سیر افزایشی داشته است.

وی با بیان اینکه پیک نخست خروج زائران به خوبی مدیریت شد، افزود: ‌پیک دوم خروج زائران از فردا ‌آغاز و تا روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و صبح جمعه ادامه خواهد داشت، لذا اقدامات لازم برای خروج ‌این جمعیت پیش‌بینی شده است.

میراحمدی با بیان اینکه طی روزهای گذشته بحمدالله ‌هیچ حادثه و تلفاتی در خروج و ورود زائران نداشته‌ایم، تصریح کرد: از روز گذشته به پایانه‌ها ‌اعلام شد که زائران می‌توانند ‌با اتوبوس به مرزها بروند و هر زائری که ‌خارج از این روش به مرزها رفته بود را نیز عبور دادیم و بحمدالله وضعیت زائران تسهیل شده و آرامش و امنیت نیز برقرار بوده و ما نیز از امنیت زائران در این مرحله برای عبور از مرز اطمینان کامل داریم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه تمام تدابیر برای بازگشت زائران در نشست روز گذشته ستاد اربعین با حضور ‌وزیر کشور، فرمانده کل انتظامی، فرمانده پلیس راهور، رئیس ستاد اربعین فراجا، مسئولان سپاه و راه و ترابری اندیشیده شد.

در تلاشیم زائران کمترین معطلی را در مرزها داشته باشند

‌میراحمدی با تاکید بر اینکه ‌امسال تلاش کرده‌ایم زائران کم‌ترین ماندگاری را در مرزها داشته باشند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حمل‌ونقل ‌دغدغه ‌شخص رئیس‌جمهوری بود ‌تمهیدات لازم اندیشیده شده تا در ۲۴ ساعت شبانه روز اتوبوس در پایانه‌ها باشد ‌و تلاش داریم میزان ساعت ماندگاری در مرزها برای زائران ‌به حداقل میزان ممکن خود برسد.

منبع: تسنیم

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha