۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰
ممنوعیت قطع انرژی صنایع در برنامه‌ هفتم اجرایی می‌شود؟

روح‌الله ایزدخواه: به میزان تولید انرژی در واحدهای صنعتی و معدنی، دولت حق افزایش تعرفه یا قطع انرژی آنها را در هیچ زمانی نخواهد داشت.

فردای اقتصاد: روح‌الله ایزدخواه، رئیس کمیته صنعت کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با اشاره به اینکه دولت فقط در یک بند در ماده ۴۸ به موضوع قطعی گاز و برق برخی از معادن که نیروگاه‌های تجدیدپذیر دارند اشاره کرده بود، درباره مصوبه تلفیق در این خصوص و گسترش دادن ممنوعیت قطعی انرژی معادن به صنایع و لزوم پرداخت خسارت به این واحدها توضیح داد.

هرچند که ‌رئیس مجلس این مصوبه تلفیق را به دلیل مخالفت دولت و ایجاد ابهام به تلفیق برگشت داد؛ اما ایزدخواه معتقد است که کمیسیون تلفیق با تغییر برخی از جزییات، قطعی گاز و برق صنایع و معادن را ممنوع و دولت را به پرداخت خسارت به این واحدها ملزم خواهد کرد.

به گفته ایزدخواه، اگر نگاه‌مان فقط به جیب دولت باشد، ناترازی‌ها ادامه خواهد داشت. اگر واحدهای صنعتی و معدنی برای تامین زیرساخت‌های انرژی سرمایه‌گذاری کنند؛ حقوق مکتسبه خواهند داشت و به میزان تولید انرژی در این واحدها، دولت حق افزایش تعرفه یا قطع انرژی آنها را در هیچ زمانی نخواهد داشت.

فیلم کامل این گفت‌وگو را اینجا ببینید: چالش‌های صنعت و معدن در برنامه هفتم توسعه

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha