۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶
دستور جدید درباره افزایش کرایه‌ها در تهران / کرایه اضافه ندهید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: محدودیت در دسترسی داده‌های کیفیت هوا دلایلی داشته که با رفع آنها این آرشیو بار دیگر در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

ایسنا: مهدی چمران در حاشیه یکصد و هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح دستور جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: در این جلسه طبق برنامه ابتدا آقای تشکری هاشمی گزارشی از جزییات حمل‌ونقلی سفر به چین را ارائه خواهند کرد. بی‌تردید مسئله حمل‌ونقل برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. در همین راستا درباره سفر به چین گزارشی توسط شهردار تهران ارائه شد و امروز نیز گزارشی از سوی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورا ارائه خواهد شد.

وی افزود: پس از آن آقای امانی نیز گزارشی از بازدیدهای محلات تهران خود ارائه خواهند داد و در ادامه بررسی اتصال سامانه‌های شهرداری به درگاه پنجره واحد مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین پیشتر در شورا یک فوریت مجوز فروش ملکی از سوی شهرداری تهران به تصویب رسیده بود که امروز نتیجه بررسی کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در این خصوص ارائه می‌شود و اعضای شورا تصمیم گیری نهایی را انجام می‌دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی با شروع فصل بارش‌ها نیز گفت: ما پیشتر نرخ کرایه‌های تاکسی را اصلاح کردیم و به این ترتیب در هنگام بارندگی کرایه‌ها افزایش نمی‌یابد و نرخ‌ها همان نرخ قبلی است و تغییری نخواهد داشت. قطعا رانندگان نیز باید این موضوع را رعایت کنند. تهران شهر بزرگی است و ممکن است در یک روز در قسمتی از آن شاهد بارش باشیم؛ اما قسمت دیگر خشک باشد و این مشکلی برای محاسبه نرخ کرایه ایجاد می‌کند. لذا همه موارد شامل بارندگی، ترافیک و... برای افزایش نرخ کرایه‌ها حذف شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تأمین بودجه خرید اتوبوس و همچنین خریدهای بخش حمل‌ونقل اظهار کرد: در تأمین خرید اتوبوس و هزینه‌های حوزه حمل‌ونقل بخشی در بودجه دیده شده و بخشی نیز باید توسط دولت تأمین شود. اگر کمبودی وجود داشته باشد در قالب اصلاحیه یا متمم بودجه مورد توجه قرار می‌گیرد. البته متمم بودجه در پایان سال مورد بررسی قرار می‌گیرد و درحال‌حاضر ممکن است اصلاحیه بودجه دیده شود.

چمران در خصوص پرونده ۳۰۰۰ متری که پیشتر رئیس کمیسیون شهرسازی شورا از خروج ناگهانی آن از کارتابل خود خبر داده بود، گفت: این پرونده در حال رسیدگی است و باید ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره محدودیت در دسترسی آرشیو داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوا نیز گفت: در خصوص ایجاد این محدودیت‌ها سوال پرسیدیم که چرا این محدودیت‌ها اعمال شده، دلایلی را مطرح کردند اما امیدواریم با مرتفع شدن این دلایل این آرشیو بار دیگر در دسترس عموم قرار گیرد. البته درحال‌حاضر نیز این داده‌های کنترل کیفیت هوا توسط رسانه‌ها اعلام می‌شود.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha