۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
تمرکز آموزش با رویکرد اسلامی در مدارس ایران

دادستان کل کشور با بیان اینکه باید موضوع آموزش و پرورش به عنوان یک مصداق حقوق عامه مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: مدارس ما باید تمرکز اصلی خود را بر آموزش و تربیت با رویکرد اسلامی قرار دهند.

فارس: به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، دهمین نشست تخصصی و چهارمین نشست منطقه‌ای حقوق عامه با موضوع آسیب شناسی و بررسی چالش‌های عمده حوزه حقوق عامه در استان‌های قزوین، لرستان و همدان به صورت ارتباط تصویری زنده و با حضور حجت‌الاسلام موحدی دادستان کل کشور و مدیران کل این معاونت برگزار شود.

یکی از وظایف اصلی قوه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم است

دادستان کل کشور در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در راستای حفظ حقوق عامه و انجام تکالیف محوله اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی که قانون اساسی برای دستگاه قضایی تعیین نموده موضوع پیشگیری از وقوع جرم است.

وی گفت: در راستای انجام این وظیفه حساس لازم است در ابتدا آگاهی خود را در خصوص مسئولیت‌ها و اختیارات افزایش دهیم. باید هدف خود را از اقدامات پیشگیرانه بدانیم و مخاطبمان را بشناسیم.

حجت‌الاسلام موحدی ادامه داد: موضوع دیگر مباحث روحی و روانی و تاثیر معنویت در انجام وظایف است. باید هدف غایی همه کارها و تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را جلب رضایت خداوند بدانیم.

آموزش و پرورش از مصادیق حقوق عامه است

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی گفت: باید موضوع آموزش و پرورش به عنوان یک مصداق حقوق عامه مورد توجه جدی قرار گیرد. مدارس ما باید تمرکز اصلی خود را بر آموزش و تربیت با رویکرد اسلامی قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید مدارس دولتی مامن و پناهگاهی باشد برای خانواده‌هایی که دغدغه تربیت و آموزش مطابق با موازین اسلامی و آموزه‌های دینی دارند.

دادستان کل کشور عنوان کرد: دولت و دستگاه‌های متولی در ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش در مدارس دولتی باید اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت‌الاسلام موحدی با بیان اینکه انسان برای رشد و تعالی نیاز به پرورش سه بعد عقلی، روحی و جسمی دارد گفت: بعد عقلی با مطالعه و آموزش، بعد روحی و روانی با معنویات و بعد جسمانی هم با تغذیه و ورزش رشد می‌کند.

وی با اشاره به حادثه تلخ آتش سوزی در مرکز ترک اعتیاد لنگرود گفت: در سرکشی‌ها و بازدیدهای خود حتما از نظرات کارشناسان استفاده کرده و سعی کنید علاوه بر نظارت بر اقدامات و برنامه‌ها مسائل دیگر همچون مجوزهای فنی هم بررسی شود.

مجرمین سابقه‌دار شامل ارفاقات قانونی نشوند

دادستان کل کشور خطاب به دادستان‌ سراسر کشور گفت: در خصوص اعمال مجازات‌های بازدارنده مراقبت شود که مجرمان حرفه‌ای و مجرمان سابقه‌دار مشمول ارفاقات قانونی نشوند؛ بلکه لازم است برای این قبیل مجرمین محدویت‌های مختلفی از جمله در اعطای مرخصی و غیره در نظر گرفته شود.

اخذ عوارض الکترونیک جایگزین روش سنتی شود

حجت‌الاسلام موحدی در ادامه در واکنش به گزارش‌های واصله درخصوص اخذ عوارض آزادراهی به روش سنتی گفت: از دادستان‌های محترم درگیر با این موضوع می‌خواهم سریعا این موضوع را در دستور کار قرار داده و از متولیان مطالبه‌گری کنند که هرچه زودتر به سمت اخذ عوارض الکترونیکی حرکت کنند.

وی بیان کرد: قابل قبول نیست که همچنان در برخی آزادراه‌ها شاهد اخذ عوارض توسط نیروی انسانی باشیم. روش سنتی معایب متعددی از جمله افزایش تصادفات، افزایش آلودگی هوا، افزایش ترافیک، افزایش مصرف سوخت و غیره دارد و شما بعنوان مدعی العموم باید نسبت به این موضوع دستورات لازم را صادر و مطالبه‌گری داشته باشید

مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال دائما پیگیری شود

دادستان کل کشور در پایان موضوع برگزاری شورای حفظ حقوق بیت المال را مورد تاکید قرار داده و گفت: دادستان‌های محترم به عنوان دبیر جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال ضمن تاکید بر برگزاری مستمر و منظم جلسات، پیگیری مصوبات هر جلسه را به صورت جدی از دستگاه‌های مسئول مطالبه کرده و اجازه ندهید مصوبات روی زمین مانده و مشمول مرور زمان شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها