۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
تصمیم وزارت صنعت درباره گرانی لاستیک

معاون وزیر صنعت اعلام کرد: برخی افراد سودجو بر این باورند که با احتکار لاستیک در آینده می‌توانند این کالا را گران تر بفروشند، چنین موضوعی متصور نیست و تاکید مصوبات صادره بر به تعادل رساندن بازار است.

تسنیم: حسین فرهیدزاده رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مورد وضعیت بازار لاستیک، گفت: حسب تمهیدات کارگروه تنظیم بازار و جلسات منعقده با تولیدکنندگان در جهت تنظیم بازار تایر، اقدامات لازم در خصوص اعلام سبدهای ویژه توزیع تایر پر مصرف توسط کارخانجات تولید تایرانجام شده است.

وی افزود: با توجه به کاهش تعرفه واردات از ۳۲ به ۱۰ درصد اقدامات اجرایی لازم نیز توسط واردکنندگان برای عرضه مکفی کالا در سطح بازار صورت گرفته و هم اکنون نیز شاهد روند کاهشی قیمت در سطح عرضه می‌باشیم.

معاون وزیر صنعت اعلام کرد: برخی افراد سودجو با تفسیر غلط از مصوبات اخیر بر این باورند که با احتکار لاستیک در آینده می‌توانند این کالا را گران تر بفروشند، چنین موضوعی متصور نیست و تاکید مصوبات صادره بر به تعادل رساندن بازار است.

به گفته وی، کلیه فعالان حوزه تولید و توزیع موظفند اطلاعات فروش خود را در سامانه‌های مرتبط وزارت صمت مانند: سامانه جامع تجارت و... ثبت نمایند، تا در صورت مراجعه بازرسین، موضوع به عنوان عرضه خارج از شبکه تلقی نگردد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این کلیه مراکز عرضه و توزیع موظفند قیمتهای مصوب را که در سامانه ۱۲۴ اطلاع رسانی شده است را رعایت نمایند و هموطنان در صورت خرید با قیمت‌های بالاتر می‌توانند نسبت به ثبت و پیگیری شکوائیه خود از طریق تلفن ۱۲۴، سامانه‌های مربوطه، مراجعه به بازرسی اصناف و ادارات کل صنعت، معدن و تجارت اقدام نمایند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها