۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
دفاع رئیس ستاد اربعین از بستن مرزها

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: تصمیم ما درباره بستن مرزها بسیار شجاعانه بود، اگر مرزها بسته نمی شد، قطعا فاجعه رخ می داد.

سیدمجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین طی سخنانی در برنامه صف اول شبکه خبر با اشاره به وضعیت تردد و حضور زائران ایرانی در عتبات و خدمات رسانی به زوار اربعین گفت: برای زائران ۱۷۵ میلیون بطری آب پیش‌بینی کرده بودیم. در مرز مهران آب پایدار برای مصرف ۳۰۰ هزار نفر تامین شد. برق هم به هر مقداری که برای استفاده لازم بود، تامین شد.

وی ادامه داد: در این ایام روزانه بیش از ۳۰ هزار قالب یخ باید تولید کنیم به پایانه‌های مرزی برسانیم.

اگر مرزها بسته نمی‌شد فاجعه رخ می‌داد

میراحمدی با بیان اینکه تصمیم ما درباره بستن مرزها شجاعانه بود، تاکید کرد: تصمیم ما درباره بستن مرزها بسیار شجاعانه بود. اگر مرزها بسته نمی‌شد، قطعا فاجعه رخ می‌داد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: پخش شدن بعضی مصاحبه‌ها از صداوسیما شرایط غیرواقعی را جلوه می‌داد. اتاق فکر رسانه‌های معاند در پی اختلاف‌افکنی بین مردم ایران و عراق بودند.

وی با اشاره به ایثار و فداکاری مردم عراق در قبال زائران افزود: وقتی خودروهای عراقی اعتصاب کردند، مردم عراق اعلام آمادگی کردند.

میراحمدی ادامه داد: ما به عراق در موضوع برق، آب و ساخت گیت‌ها کمک کردیم. وقتی سفرها شروع شد مشاهده کردیم که عراق ظرفیت لازم را ندارد. پنجشنبه مشاهده کردیم که سمت عراقی مرزها را بسته نگه داشته است.

وی گفت: با مشاهده مشکلات در مرزهای ایران، به سمت عراقی پیام داده شد که از ظرفیت گیت‌های ایران استفاده شود اما طرف عراقی با این موضوع هم مخالفت کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها