۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶
کدام بازنشستگان شامل همسان‌سازی حقوق می‌شوند؟

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق متناسب‌سازی شامل همه بازنشستگان می‌شود و دولت مکلف است حقوق بازنشستگان را تا ۹۰ درصد با حقوق شاغلان هم تراز کند.

ایسنا: محمدحسن آصفری با اشاره به گام مجلس برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم توسعه، بیان کرد: یکی از کارهای خوب کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه بحث متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان بود و ما دولت را مکلف کردیم تا حقوق بازنشستگان را تا ۹۰ درصد با حقوق شاغلان هم تراز کند. با توجه به شرایط تورمی جامعه این افزایش به نسبت تورم صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: بخش زیادی از بازنشستگان امروز با مشکل معیشتی مواجه هستند و شرایط تورمی جامعه زندگی را برای بازنشستگان سخت کرده است. دریافتی بازنشستگان کم است و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از بازنشستگان زیر ۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرند که این مبالغ کفاف زندگی بازنشستگان را نمی‌دهد. کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم تصویب کرد تا حقوق بازنشستگان و شاغلان متناسب‌سازی شود و حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان برسد. ان‌شاءالله ظرف هفته آینده این موضوع به تصویب صحن مجلس نیز خواهد رسید.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم تصریح کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم، کلیه بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی، شامل این مصوبه متناسب‌سازی حقوق خواهند شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 49
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • مریم IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  یکسان سازی باید برای همه بازنشستگان اتفاق بیافتدکسانی هم که حقوق بالاتری دارن باید شاملشان بشود
 • مرسل قاسم لو IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  انشالله این اتفاق بیافته
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  چرا بی خود حرف می زند تامین اجتماعی از کجا باید این متناسب سازی را انجام دهد
 • جعفر IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  به نظر من این همسان سازی از نظر شرعی درست نیست. چراکه اون زمانی که بنده در اداره بودم یادم هست که ماهیانه مبلغ سیصد هزار تومان بیمه پرداخت میکردم . و برادرم بیمه قالیبافی ماهیانه بیست هزار تومان پرداخت می‌کرده . حالا شما میخواهید حقوق بازنشستگی من و اون را مساوی پرداخت کنید یعنی از حق من به دیگری
 • باز نشسته IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
  همش بازیه

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها