۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳
هر ایرانی می‌تواند یک خودرو وارد کند؟

وزیر صمت گفت: می‌توان گفت تعرفه را برای خودروی برقی تقریباً به صفر رساندیم که می‌توان گفت از امتیازات بالایی برخوردار است، می‌توان این نوید را به مردم داد که وضعیت بازار خودرو مطلوب خواهد شد.

ایسنا، عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این وزارتخانه باید میان صنعت و تجارت‌ آشتی برقرار کند، افزود: صنعتی مورد قبول است که صادرات‌محور باشد و به تجارت‌ منجر شود، متاسفانه وزن مواد اولیه که صادر می‌کنیم بسیار بیشتر از وزن واردات آن است که این روند باید اصلاح شود و باید آنقدر مشوق بگذاریم تا این رفتار، بالعکس شود؛ در تلاش هستیم تا ارز را به کسانی بدهیم که از آن درست کنند.

هر ایرانی باید بتواند یک خودرو وارد کند

علی‌آبادی گفت: باید اقدامی انجام شود که هر ایرانی بتواند یک خودرو وارد کند اما نباید این اتفاق منجر به بالا رفتن قیمت ارز شود و افرادی که توانایی خرید خودرو ندارند تاوان آن را پس دهند، بنابراین باید مدیریت و مراقبت صورت گیرد.

وی ادامه داد: می‌توان گفت تعرفه را برای خودروی برقی تقریباً به صفر رساندیم که می‌توان گفت از امتیازات بالایی برخوردار است، می‌توان این نوید را به مردم داد که وضعیت بازار خودرو مطلوب خواهد شد.

وزیر صمت با اشاره به اینکه همه بحث خودرو به وزارت صمت برنمی‌گردد، تصریح کرد: باید دغدغه مردم از لحاظ خودرو را برطرف کنیم، به طوری‌که تولید به حداکثر برسد و از شرکت‌های بزرگ برای تولیدات دعوت به عمل‌اید از طرفی واردات خودرو به منظور رفع ناترازی‌ها در کیفیت، کمیت و نوع انجام می‌شود.

وزیر صمت با اشاره به اینکه در خصوص لاستیک نقشه جامعی به صورت علمی، فوق‌العاده و صحیح پیاده شد، افزود: مشکل لاستیک ناشی از ناترازیست یعنی تعداد تولید با مصرف برابر نبود، تعرفه ۳۲ درصدی برای واردات لاستیک اختصاص یافت که تعرفه کاهش پیدا کرد تا تاجر شفاف بتواند لاستیک وارد کند، حتی موانع استاندارد و گمرکی برای واردات لاستیک نیز برطرف شده است.

وی گفت: درحال‌حاضر لاستیک در رینگ ۱۵ کاملاً در وضعیت تعادل قرار دارد و مازاد وجود دارد، رینگ ۱۴ به مازاد عرضه رسیده و رینگ ۱۳ طی ۱۰ روز آینده به تعادل خواهد رسید، البته برخی در انبارها لاستیک احتکار کردند که این واقعاً بی‌انصافی در حق مردم است.

علی‌آبادی در خصوص ماشین‌آلات معدنی و راهسازی، گفت: برای واردات ماشین‌آلات معدنی مانعی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: صف ارز کوتاه شده یعنی افراد که ارز را برای استفاده دیگر دریافت می‌کردند شناسایی شده است که می‌توان گفت فاصله از مرحله پرداخت تا تخصیص کوتاه شده است، کاری که در حال انجام بوده این است که تا چهار برابر ارز قبلی می‌توان ارز برای واردات یا صادرات کالا دریافت کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 66
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • ابوالفضل میرفخری IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  قیمت خودرو باید مثل کشورهای همسایه مثل افغانستان در از جنگ عربستان امارات قطر کویت باشه مگه ملت ایران چه گناهی کرده که باید چند برابر کشورهای دیگر خودرو بخرد
 • محمدصالح احدی TR ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
  ای کاش این گفته وزیر عملی می شد وهرنفر می توانست یک‌خودرو وارد کند اونم برای بیست سال کسی نتواند خودرو دیگری وارد کند
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  شما مدیریت تون کجا بوده به قول معروف شما جیب ما رو نزنید