۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
تقسیمات جدید کشوری از استان تهران آغاز می‌شود؟

رئیس‌جمهوری گفت: از برنامه‌های دولت است که در نخستین فرصت در تقسیمات کشوری استان فعلی تهران تجدیدنظر کنیم. تقسیمات کشوری در سطح شهرستان و استان به ویژه در غرب استان تهران تغییرات جدی می‌طلبد.

ایسنا: سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در جمع مردم شهریار اظهار کرد: در این سفر انتظار بیش از ۳۰ سال مردم شهر در بهره‌برداری از یک مرکز درمانی پایان پذیرفت و بهره‌برداری از این مرکز ۳۱۳ تختخوابی آغاز شد. از این نوع پروژه‌های نیمه تمام در این منطقه داریم و دولت تصمیم دارد که این پروژه‌های نیمه تمام را به سامان برساند.

خبر ویژه: یارانه جدید از چه زمانی قابل برداشت است؟

وی افزود: مهم است که رفت و آمد در درون منطقه و چه با مرکز و تهران تسهیل شود. علاوه بر توسعه جاده‌ای، توسعه مترو و ریل هم لازم داریم. تردد به این مناطق با مترو راحت تر است. در این مدت شهرداری تهران فعال شده و توسعه فضای مترو را حتما در دستور کار داریم. دولت خود را موظف به کمک به شهرداری تهران و شهرداری اطراف می‌داند تا توسعه ریل اتفاق افتد و رفت و آمد مردم با سهولت انجام شود. این مسئله در دستور کار قرار دارد.

رئیس‌جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه مسئله فرهنگی و آموزشی در این منطقه اهمیت دارد، افزود: مردمان بسیار خوبی ولو به صورت مهاجرت در این چند دهه به این مناطق آمده‌اند. آنها دلداده به نظام، انقلاب و ارزش‌ها و پایبند به فرهنگ اسلامی و ایرانی هستند. ما باید این فرهنگ و هویت را برای این مناطق حفظ کنیم. این امر به وسیله چهره‌های فرهنگی این منطقه، معلمان، روحانیون، ائمه جمعه و جماعات، آموزش و پرورش و آموزش عالی و همه فرهنگ ‌دوستان محقق می‌شود. در کنار توجه به مسائل معیشتی و اقتصادی، مسئله فرهنگی هم بسیار اهمیت دارد. حوزه آموزش و پرورش باید در این منطقه توسعه یابد و در دستور کار است و در مصوبات سفر خواهد بود تا در غرب استان تهران و شهرهای شهریار و اندیشه توسعه فضای فرهنگی و مدارس را داشته باشیم.

رئیسی در ادامه با اشاره به توسعه شهر اندیشه و شهریار و شهرستان‌های اطراف، گفت: باید در تقسیمات کشوری در این منطقه حتما تجدیدنظر کنیم یعنی باید حتما شرایط جمعیتی و اقلیمی را در نظر بگیریم. این مناطق ضمیمه شهر تهران است و تهران اگر با همه امکاناتی که دارد، خودش بتواند کامل مدیریت شود باید در شرق و غرب تهران، حتما تغییراتی در ساختار تقسیمات کشوری انجام دهیم یعنی هم در حوزه شهرستان و هم در تشکیل یک استان.

وی افزود: از برنامه‌های دولت این است که در نخستین فرصت در تقسیمات کشوری استان فعلی تهران تجدیدنظر خواهیم کرد. تقسیمات کشوری در سطح شهرستان و استان به ویژه در غرب استان تهران تغییرات جدی می‌طلبد که ما گفته‌ایم کارشناسان کار کارشناسی کنند تا به طور منطقی ایجاد شهرستان و استان را دنبال کنیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 88
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • امیر وکیلی‌حسنوند IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  انشاالله تعالی استان بعدی استان لکستان است - زنده باد لک و لکستان بزرگ
  • ایرانم IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
   خدایا شکرت که ایشونو افریدی😂🤣
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  چقدردولت برای پست و مقام تقسیم بندی می کندالامبارزه باگرانی