۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
بیشترین تورم برای این محصول ثبت شد

طبق اعلام مرکز آمار، در تابستان امسال در میان اقلام گاوداری ­های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به شیر با ٤٧،٢ درصد و بیشترین تورم سالانه مربوط به گوساله نر زیر چهار ماه با ١٠٨.٦ درصد بوده است.

ایسنا: در تابستان ١٤٠٢‌ شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری­‌های صنعتی برابر با ١٣٣٧،٣ بوده‌ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ١٤.٦ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٥٤.٩ درصد افزایش یافته‌است. همچنین میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ٦١.٢ درصد افزایش یافته‌ است.

در این مدت تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری­‌های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) به ١٤،٦ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٩.٦ درصد)، ٥.٠ واحد درصد کاهش دارد. در میان اقلام گاوداری صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط به "شیر" (٤،٣ درصد) و بیشترین آن مربوط به " گاو تلیسه" (٤١،٤ درصد) است.

افزایش تورم نقطه به نقطه

در فصل تابستان١٤٠٢‌ تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری ­های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) به ٥٤،٩ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٤٥.٧ درصد)، ٩.٢ واحد درصد افزایش داشته‌ است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداری­‌های صنعتی به ازای تولید قلم­‌های خود در داخل کشور، در فصل تابستان ١٤٠٢ نسبت به فصل تابستان سال قبل ٥٤.٩ درصد افزایش دارد. در بین اقلام گاوداری­‌های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم "شیر" (٢٤.٣ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم "گوساله نر زیر چهار ماه" (١٧٣.١ درصد) است.

کاهش تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری­‌های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٤٠٢‌ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ٦١،٢ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٦٦.٥ درصد)، ٥.٣ واحد درصد کاهش نشان می‌­دهد.

شاخص استانی

بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی کشور در تابستان ١٤٠٢ نشان می­ دهد که عدد شاخص در همه استان­‌ها نسبت به فصل قبل با افزایش روب­رو بوده است. بیشترین میزان افزایش مربوط به استان خوزستان با ٣٩،٥ درصد و کمترین میزان افزایش مربوط به استان گیلان با ٢.٩ درصد است.

مقایسه شاخص کل استان­‌ها در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان می‌­دهد که بیشترین درصد تغییر مربوط به استان خوزستان با ١٢٩،٣ درصد (افزایش) و کمترین آن مربوط به استان البرز با ٣٠.٢ درصد (افزایش) است.

انتهای پیام

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha