۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۳
ترمینال جنوب تهران منتقل می‌شود

شهردار منطقه ۱۶ با بیان اینکه بحث انتقال ترمینال جنوب مطرح شده است، گفت: باید در این زمینه با راه‌آهن و وزارت راه و شهرسازی مذاکراتی صورت گیرد.

مشرق: یکی از معضلات جدی در تهران معتادین متجاهر هستند. شهرداری تهران اقدام به جمع آوری این افراد کرده و برای آنها مکان هایی را در نظر گرفته است. رفع آسیب‌های اجتماعی در دستور کار است تا بتوان معضلات اساسی از جمله معتادین متجاهر، کودکان کار و... را برطرف کرد.

از سوی دیگر در مناطق جنوبی شهر تهران میزان بافت‌های فرسوده زیاد است و بیشترین آسیب‌ها در نقاط فرسوده شهر رخ می‌دهد. قرارگاه مسکن تشکیل تا بتوان این معضل را برطرف و مسکن استطاعات‌پذیر ایجاد کرد.

قرار بود ترمینال جنوب منتقل شود آیا این امر صورت گرفت؟

بحث انتقال ترمینال جنوب بارها مطرح شده است. البته باید در این زمینه با راه آهن و وزارت راه و شهرسازی مذاکراتی صورت گیرد. کار انجام شده و پیگیر جلسات هستیم تا بتوانیم این انتقال را انجام دهیم. پایانه ترمینال جنوب یکی از نقاطی است که در جابه‌جایی مسافر تأثیر دارد در برنامه کاری شهرداری وجود دارد که یک فضای مناسبی را برای این کار در نظر گیرد.همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی در ترمینال و اطراف آن را داریم تا از ظرفیت شهری استفاده و میزبان خوبی برای مردم باشیم.

برای رفع مشکل توزیع مسافر در منطقه چه اقداماتی صورت گرفته است؟

دروازه‌های اصلی شهر در مناطق ۲۰، ۱۸ و ۱۹ است ما دروازه نداریم اما نقطه‌ای از شهر هستیم که توزیع مسافر صورت می‌گیرد ایستگاه راه آهن و ترمینال را داریم بخش عمده‌ای از جابه‌جایی‌ها انجام می‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha