۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
نتیجه جلسه دستمزد کارگران با مجلس

آیت اسدی از دستور کار امروز شورای‌عالی کار انتقاد کرد.

ایلنا: آیت اسدی (عضو کارگری شورای‌عالی کار) با بیان اینکه نشست شورای‌عالی کار امروز راس ساعت ۱۵ در وزارت کار برگزار می‌شود؛ گفت: در دعوتنامه‌های نشست چند دستور کار آمده که ترمیم مزد در میان آنها نیست؛ یک دستور، بحث مسکن کارگری‌ست، دیگری مسائل و مشکلات بیمه‌ای و درمانی تامین اجتماعی با حضور مدیرعامل سازمان و البته موضوع سوم، بحث نامه وزیر اقتصاد در مورد مزد منطقه‌ای است.

نماینده کارگران افزود: متاسفانه بازهم مزد منطقه‌ای را در دستور کار قرار داده‌اند؛ این در حالیست که معیشت کارگران بحرانی‌ست و ما همچنان خواستار برگزاری جلسه فوق‌العاده در مورد ترمیم مزد هستیم.

اسدی با بیان اینکه هفته گذشته در کمیسیون کارگری مجلس جلسه‌ای با حضور کار برگزار شد؛ اضافه کرد: از نمایندگان کارگری برای حضور در این جلسه دعوت کردند ولی متاسفانه هیچ گونه برنامه خاصی نداشتند و جلسه به مسائل حاشیه‌ای گذشت؛ ما از اعضای فراکسیون کارگری انتقاد داریم؛ به نظر می‌رسد معیشت کارگران برایشان دغدغه نیست.

عضو کارگری شورای‌عالی کار تاکید کرد: ما از هر طرح و برنامه‌ای که به معیشت کارگران کمک کند استقبال می‌کنیم؛ در رابطه با مسکن کارگری نیز پیشنهادات و راهکارهایی داریم که اگر به آن عمل کنند، تا اندازه‌ای مشکلات مسکن کارگران حل می‌شود وگرنه در شرایط فعلی، کارگران توان پرداخت اجاره خانه ندارند چه برسد به خرید خانه.

اسدی در پایان گفت: ما همچنان خواستار بحث در رابطه با ترمیم مزد و جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران هستیم؛ معیشت به مرحله‌ی بحران جدی رسیده است؛ کارگران نیمی از ماه هیچ پولی برای گذران زندگی ندارند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha