۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
برنامه سازمان استاندارد برای پوشاک بانوان

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: امسال برای نخستین بار پوشاک بانوان و کودکان را استاندارد و نصب لِیبِل به‌روی این پوشاک را اجباری کردیم.

ایسنا: مهدی اسلام پناه، در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با معاونت امور زنان و خانواده، در خصوص اقدامات این سازمان در حوزه زنان و خانواده با تاکید بر اینکه این تفاهمنامه می‌تواند منجر به مشارکت دادن بانوان در فعالیت‌های سازمان ملی استاندارد شود، اظهار کرد: امسال برای نخستین بار پوشاک بانوان و کودکان استاندارد و لیبل را اجباری کردیم.

وی ادامه داد: سال گذشته ۸۱۱ کمیته متناظر بین‌المللی در دنیا تشکیل شد که سازمان ملی استاندارد جمهوری اسلامی ایران هم در آن حضور داشت و ۵۷ درصد آن با مشارکت زنان شکل گرفت.

اسلام پناه افزود: در شرایطی که شعار «زن زندگی آزادی» می‌دادند ما ما شعار «زن زندگی کیفیت» را می‌دادیم. بیش از ۶۰ درصد کارکنان ما خانم هستند و قریب به ۷۰۰ نیروی متخصص جذب خواهیم کرد که نقش خانم‌ها را در این جذب‌های جدید پررنگ خواهیم دید. بسیاری از مدیران کل ما زنان هستند که در دولت سیزدهم این درصد بیشتر شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: در مسیر این تفاهمنامه می‌توانیم در خصوص انطباق استاندارد در مشاغل امور خانگی که عمدتا توسط بانوان مدیریت می‌شود، ایجاد ظرفیت توسعه کسب و کارهای خانواده محور با تولید محصولات ارگانیک، ایجاد اتاق مادر و کودک در بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها و... همکاری‌هایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی نقش بانوان را خاص و در تراز انقلاب می‌داند، عنوان کرد: ۱۲ هزار و ۵۰۰ شرکت وابسته بخش خصوصی با ما همکاری می‌کنند که برخی از این شرکت‌ها ۲۰۰۰ پرسنل دارند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha