۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
رئیسی برای بودجه به مجلس می‌رود

احتمالا رئیس‌جمهوری بخش اول لایحه بودجه ۱۴۰۳ را یکشنبه ۱۲ آذر تقدیم مجلس می‌کند.

ایسنا: داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز در نشست خبری گفت که با توجه به تعطیلات هفته جاری مجلس، امیدواریم در نخستین روز برگزاری جلسات علنی مجلس در هفته آینده، رئیس‌جمهوری برای تقدیم لایحه بودجه در مجلس حاضر شود.

قرار بود که لایحه بودجه هفته گذشته به مجلس تقدیم شود که طبق اعلام بهادری جهرمی سخنگوی دولت، با درخواست هیات رئیسه مجلس و با توجه به عدم بررسی بخش نهایی برنامه هفتم توسعه، این موضوع به جلسه بعد از اتمام بررسی برنامه هفتم توسعه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی موکول شد.

با توجه به اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از سوی دولت نهایی شده، احتمالا رئیس‌جمهوری در جلسه روز یکشنبه ۱۲ آذر مجلس بخش اول لایحه را تقدیم می‌کند. بعد از آن نیز نشست مشترک دولت و مجلس تشکیل می‌شود.

براساس ماده ۱۸۲ اصلاحی آیین نامه داخلی مجلس، دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را در دو بخش ماده­ واحده (مشتمل بر احکام مورد نیاز برای اجرای بودجه کل کشور و سقف منابع بودجه عمومی دولت به تفکیک درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌­ای و مالی و اجزای اصلی آنها) و جداول تفصیلی شامل ارقام بودجه به مجلس تقدیم کند. بخش اول حداکثر تا اول آبان هر سال به مجلس تقدیم می‌شود. بخش دوم نیز حداکثر ۱۰ ­روز از زمان ابلاغ بخش اول قانون بودجه به مجلس ارسال می‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha