۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲
شیوع یک بیماری تنفسی مرموز و جدید در چین

تعداد بیماران ذات الریه جدید بین کودکان چینی رو به افزایش است و نگرانی هایی را درباره تکرار تجربه کووید نوزده در محافل جهان ایجاد کرده است.

شفقنا به نقل از العربیه: در پی شیوع بیماری ریوی جدید در چین که مبلایان آن به‌ویژه بین کودکان در حال ازدیاد است، بار دیگر نگرانی از تکرار شرایطی نظیر کووید نوزده در سراسر جهان ایجاد شده است.

براساس این گزارش، بیمارستان‌های چین اکنون از بیماریان مبتلا به ذات الریه به‌ویژه بین کودکان مملو شده و تنها یکی از بیمارستان‌های این کشور بیش از سیزده هزار کودک بیمار را پذیرش کرده است با این حال برخی رسانه‌های چینی اعلام کرده‌اند که تعداد مبتلایان فراتر از ظرفیت‌های برخی بیمارستان‌ها است.

عفونت باکتریایی رایج بین کودکان چینی مایکوپلاسما پنومونیه نام دارد و از ماه می‌گذشته شروع به گسترش کرده و در این روزها به اوج خود رسیده است.

آیا ویروس جدید است؟

مقامات چینی رد کرده‌اند که دلیل افزایش نگران‌کننده موارد ابتلا به این بیماری ویروس جدید ناشناخته‌ای باشد و احتمال داده‌اند که این بیماری نتیجه بیماری‌های فصلی باشد که به طور منظم شیوع پیدا می‌کند زیرا این کشور در حال ورود به فصل زمستان است و هیچ گونه محدودیتی نسبت به ویروس کرونا نیز وجود ندارد.

براساس آنچه روزنامه سان انگلیس منتشر کرده، سازمان جهانی بهداشت رسما خواستار اطلاعات دقیقی درباره افزایش تعداد کودکان مبتلا به این بیماری شده و همین موضوع نگرانی هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده است.

التهاب ریوی جدید چیست؟

براساس سازمان خدمات بهداشت ملی چین، این التهاب ریوی نوعی بیماری است که در التهاب ریه‌ها نمود می‌یابد و معمولا به دلیل عفونت رخ می‌دهد. در این بیماری، حال بیماران معمولا پس از دو الی چهار هفته بهبود می‌یابد اما کودکان، افراد مسن و افرادی که مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی هستند، بیشتر در معرض خطر قرار دارند و در هنگام ابتلا به این بیماری به بستری در بیمارستان نیاز دارند.

این بیماری در چین باعث افزایش دمای بدن و سرفه در کودکان و علائم دیگری می‌شود که از آن جمله می‌توان به تنگی نفس، درد در قفسه سینه و بدن، خستگی، بی‌اشتهایی و خس خس سینه اشاره کرد.

کارشناسان بهداشت خاطرنشان می‌کنند که دلیل افزایش موارد ذات الریه در کودکان پکن و شمال چین هنوز مشخص نیست و احتمال می‌رود که دلیل آن بیش از یک بیماری باشد و موارد ناشی از سنسیشیال تنفسی و ویروسی، آنفلوآنزا و یا باکتری را از آن جمله عنوان کرده‌اند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha