۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۲
گرانترین شهر جهان در سال ۲۰۲۳ اعلام شد

واحد اطلاعات اکونومیست اعلام کرد: سنگاپور و زوریخ، گرانترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۳ بودند و پس از آنها، ژنو، نیویورک و هنگ کنگ قرار گرفتند.

ایسنا: در گزارش واحد اطلاعات اکونومیست آمده است: به‌ طور میانگین، قیمت‌ها برای بیش از ۲۰۰ کالا و خدمات پرمصرف بر مبنای سالانه، ۷.۴ درصد افزایش یافته است که نسبت به رکورد ۸.۱ درصدی در سال ۲۰۲۲، کمتر است، اما همچنان به طور قابل‌توجهی بالاتر از روند رشدی است که در فاصله سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ وجود داشته است.

رتبه‌بندی گرانترین شهرهای جهان اکونومیست هر دو سال یک بار با بررسی قیمت ۲۰۰ کالا شامل مواد غذایی، پوشاک، بنزین و قیمت آب و برق در ۱۷۳ شهر جهان، به روز می‌شود.

سنگاپور به دلیل سطوح بالای قیمت در چند بخش، برای نهمین بار در ۱۱ سال گذشته، در صدر فهرست گرانترین شهرهای جهان قرار گرفت. این شهر کشور، به دلیل کنترل شدید دولت روی تعداد خودروها، بالاترین قیمت حمل‌ونقل را در جهان دارد. همچنین یکی از گرانترین شهرها برای پوشاک، مواد غذایی و الکل است.

صعود زوریخ در فهرست گرانترین شهرها، منعکس‌کننده قدرت فرانک سوئیس و قیمت‌های بالای مواد غذایی، کالاهای خانگی و تفریح است.

ژنو و نیویورک در رتبه سوم قرار گرفتند، در حالی که هنگ کنگ، پنجم و لس آنجلس در رتبه ششم ایستادند و پاریس، کپنهاگ دانمارک، تل آویو و سانفرانسیسکو رتبه‌های بعدی را داشتند.

اکونومیست خاطرنشان کرد این گزارش پیش از جنگ اخیر میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین، تهیه شده است.

بررسی پایگاه خبری ایندیا تایمز از فهرست اکونومیست نشان می‌دهد که تهران در این فهرست، پس از دمشق سوریه، دومین شهر ارزان جهان است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها