۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳
۵ هزار میلیارد وام به این مشاغل اختصاص یافت

معاون اشتغال وزیر کار ضمن اشاره به ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی در ۸ ماه اخیر از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید توسط بانک مرکزی به منظور توسعه و تقویت مشاغل خانگی خبر داد و متوسط درصد تحقق مصوبات شورای‌عالی اشتغال در دولت سیزدهم را ۷۰ درصد ذکر کرد.

ایسنا: محمود کریمی بیرانوند، درباره افزایش نرخ مشارکت اقتصادی زنان در دولت سیزدهم گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در دولت سیزدهم بهبود یافته و بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران در تابستان ۱۴۰۲ نرخ مشارکت اقتصادی ۰.۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی متغیرهای موثر در بهبود نرخ مشارکت اقتصادی را افزایش جمعیت فعال، کاهش جمعیت بیکار و افزایش جمعیت شاغل عنوان کرد و گفت: اگر این سه متغیر مثبت باشند نرخ مشارکت اقتصادی افزایش می‌یابد.

ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی جدید ظرف هشت ماه اخیر

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره اثرگذاری مشاغل خانگی در افزایش نرخ مشارکت اقتصادی زنان، تاکید کرد: مشاغل خانگی یکی از موضوعاتی است که در دولت سیزدهم رونق چشمگیری یافته است. طی ۸ ماه اخیر حدود ۹۰ هزار شغل خانگی جدید ایجاد شده است که نشان می‌دهد مشاغل خانگی به یکی از ارکان اصلی ایجاد اشتغال در کشور تبدیل شده است.

کریمی بیرانوند افزود: در هفته‌های گذشته با همکاری بانک مرکزی ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر به مشاغل خانگی اختصاص یافت که خبر خوبی بود و مجموع اعتبارات مشاغل خانگی به ۵ همت رسید.

وی ادامه داد: نخستین بار بود که بانک مرکزی در میانه سال مجدد برای حوزه اشتغال تخصیص جدید در نظر گرفت که آبان ماه ابلاغ شد و ما نیز در وزارت کار به استان‌ها ابلاغ کردیم. افزایش تسهیلات مشاغل خانگی به رقم ۵۰۰۰ میلیارد تومان تاکنون بی‌سابقه بوده است.

تحقق ۷۰ درصدی مصوبات شورای‌عالی اشتغال در دولت سیزدهم

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تشکیل نشست آتی شورای‌عالی اشتغال نیز گفت: قبل از تشکیل شورای‌عالی اشتغال، جلسه ۸۷ کمیسیون تخصصی اشتغال را برگزار کردیم که مصوبات آن نهایی شده و منتظر هستیم تا ظرف هفته‌های آینده جلسه شورای‌عالی اشتغال برگزار و مصوبات تایید و ابلاغ شود.

کریمی بیرانوند با بیان اینکه جلسات شورای‌عالی اشتغال، جلسات سیاستگذاری است، متوسط درصد تحقق مصوبات شورای‌عالی اشتغال در دولت سیزدهم را ۷۰ درصد نسبت به دوره‌های قبل ذکر کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها