۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
صادرات میوه خوشمزه ایرانی با قیمت ارزان به این کشور

دولت هند در پی کاهش تولید داخل اقدام به واردات گسترده سیب از ایران کرده است که باعث کاهش قابل‌توجه قیمت سیب در بازار این کشور شده است.

تسنیم: رسانه‌های هندی نوشتند سیب تولیدی ایران یکی از میوه‌های تولیدی این کشور است که توانسته است جای خود را در بازار هند پیدا کند تاحدی که تولیدکنندگان داخلی این کشور را در تنگنا قرار داده است.

بر اساس این گزارش انواع سیب تولیدی ایران با قیمتی ارزان‌تر در بازار هند یافت می‌شود و مصرف‌کنندگان هندی سیب ایران را بر تولیدات داخلی که گران‌تر هستند ترجیح می‌دهند.

فیاض احمد مالک، رئیس انجمن میوه‌کاران شمال کشمیر دراین‌باره گفت: تولید سیب کشمیری در امسال کاهش قابل‌توجهی داشته و همین مسئله باعث گرانی سیب تولید داخل شده است.

دولت هند برای جبران کمبود سیب در بازار این کشور ۱.۴میلیاردنفری، مانند سال‌های گذشته، اقدام به واردات گسترده سیب‌های ایرانی کرده است.

وی گفت: واردات سیب ایرانی در ۱۵ روز گذشته آغاز شده است که باعث کاهش بیش از ۶۰۰ روپیه‌ای نرخ سیب در هر جعبه شده است.

این تولیدکننده هندی گفت: تنها دو هفته پیش، یک جعبه سیب ما بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ روپیه در بازارهای مختلف میوه هند به فروش می‌رسید، اما اکنون ما هر جعبه را ۸۰۰ روپیه می‌فروشیم.

مالک گفت که آنها از دولت درخواست کرده‌اند بر واردات سیب‌های ایرانی تعرفه وضع کند.

هر جعبه سیب ایرانی به‌وزن ۱۰.۵ کیلوگرم در زمان حاضر به‌قیمت ۶۰۰ روپیه به فروش می‌رسد.

داده‌ها حاکی از آن است که ایران از آوریل ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲، حدود ۱۹۵۰ تن سیب به‌ارزش ۲ میلیون دلار به هند صادر کرده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها