۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۷
محل توزیع نهال رایگان برای تهرانی‌ها

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: توزیع رایگان نهال‌های منابع طبیعی همزمان با آغاز رسمی طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت از ۱۱ آذر در استان تهران آغاز شد.

تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی: رضا بیانی مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهارکرد: توزیع رایگان نهال‌های منابع طبیعی در ۱۲ شهرستان استان تهران در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت آغاز و تا ۱۵ اسفند امسال ادامه خواهد داشت.

وی افزود: روزانه یک هزار تا ۵ هزار اصله نهال در هر یک از این ۱۲ شهرستان توزیع می‌شود و مردم می‌توانند این نهال‌ها را از ادارات منابع طبیعی این شهرستان‌ها و همچنین از نهالستان تهران و پارک جنگلی خرگوش دره دریافت کنند.

وی درباره زمان کاشت نهال‌ها اظهارکرد: اکنون که درختان در حالت خواب هستند می‌توان کاشت را انجام داد و با نخستین بارندگی بهتر در خاک مستقر می‌شوند.

بیانی ادامه داد: نهال‌های رایگان از گونه‌های کم‌آب‌بر مانند سنجد، اقاقیا، زیتون تلخ و ارغوان هستند که در استان‌هایی از جمله فیروزکوه، دماوند، تهران، پیشوا و ملارد میان مردم توزیع خواهند شد.

وی تصریح کرد: ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری در این شهرستان‌ها شیوه کاشت و نگهداری از این نهال‌ها را از طریق بروشور به مردم آموزش می‌دهد، ضمن آن که در استان تهران از ابتدای شهریور تاکنون با پویش‌های هفتگی در قالب بذرکاری، آموزش نهال‌کاری شروع شده است.

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران درباره سهم درختکاری در استان تهران در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت نیز گفت: امسال در استان تهران برای اجرای این طرح باید ۱۵۰۰ هکتار درختکاری انجام شود.

وی افزود: تاکنون ۸۱۲ هکتار درختکاری با مشارکت شهرداری‌ها، آموزش و پرورش، مردم، صنایع و شهرک‌های صنعتی انجام داده‌ایم.

بیانی سهم درختکاری استان تهران در طرح مردمی یک میلیارد درخت را حدود ۶ هزار هکتار ظرف چهار سال عنوان کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها