۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
۲ کشور همسایه ایران در ترکیه سرمایه‌گذاری دلاری کردند

رئیس‌جمهوری ترکیه طی اظهاراتی اعلام کرد که این کشور ۲۳.۵ میلیارد دلار از امارات و قطر برای ایجاد کریدور حمل‌ونقل آسیا به اروپا دریافت خواهد کرد.

تسنیم به نقل از آذرنیوز: صادرات ترکیه در ماه نوامبر امسال با ۵.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲۳ میلیارد و ۱۱ میلیون دلار رسید.

عمر بولات، وزیر بازرگانی ترکیه اعلام کرد که ارقام مربوط به صادرات ماهانه ترکیه که در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده، به روز شده است.

وی گفت: علیرغم همه سختی‌ها، رشد صادرات این کشور که از ژوئیه آغاز شده بود، در ماه‌های اوت تا نوامبر ادامه یافت و به رکورد جدیدی رسید. در ۱۱ ماه گذشته، صادرات ترکیه ۲۳۲.۹ میلیارد دلار بوده است. این افزایش ۰.۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

این آمار در حالی منتشر می‌شود که ترکیه قصد دارد ۲۳.۵ میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری از امارات و قطر برای ایجاد یک کریدور حمل‌ونقل داشته باشد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه که برای شرکت در کنفرانس اعضای کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی "کاپ ۲۸" به امارات سفر کرده است، طی اظهاراتی اعلام کرد که آنکارا ۲۳.۵ میلیارد دلار از امارات و قطر برای ایجاد کریدور حمل‌ونقل آسیا به اروپا دریافت خواهد کرد.

این پروژه‌ها شامل یک راه آهن و شبکه جاده‌ای از بندر فاو در عراق تا مرز ترکیه و یک مسیر ریلی از تنگه بسفر است.

سرمایه‌گذاری در پروژه عراق ۸ تا ۱۰ میلیارد دلار و پروژه بسفر ۳ تا ۳.۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

اردوغان پس از اجلاس کاپ ۲۸ در دوبی راهی قطر می‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها