۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵
حیات مولد صنایع نیازمند نوآوری است

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: برای حیات مولد صنایع نیازمند نوآوری هستیم و برای این امر در گام نخست باید این مفهوم را در سازمان نهادینه و مدل‌های ذهنی همسو با این رویکرد را اعمال کنیم.

 فردای اقتصاد -عطاالله معروفخانی در ششمین همایش سرمایه‌گذاری «فولادی‌شو» در فولاد هرمزگان افزود: این شرکت یکی از صنایع بزرگ جنوب کشور و یکی از حامیان بزرگ حوزه علم وفناوری کشور در این منطقه است.

وی تصریح کرد: ما درصدد هستیم از ظرفیت دانش بنیان‌ها و نوآوری برای توسعه و پیشرفت خود استفاده کنیم زیرا که این امر می‌تواند منجر به تولید محصولات دانش بنیان و فناورانه شود.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه باید برای اعمال نتایج تحقیقات و پژوهش‌ها در دنیای واقعی همکاری صنعت و دانشگاه شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: برای حیات مولد صنایع نیازمند نوآوری هستیم و برای این امر در گام نخست باید این مفهوم را در سازمان نهادینه و مدل‌های ذهنی همسو با این رویکرد را اعمال کنیم، باید در روش مدیریتی خود نوآوری را جریان دهیم و سپس به ابزارهای مورد استفاده تسری دهیم.

وی با تاکید بر اینکه ما ضرورت نوآوری را درک کرده‌ایم و می‌توانیم به صورت موثر استفاده از این ظرفیت را در دستور کار قرار دهیم، گفت: ما در صددیم که این مهم را به فرهنگ و جریان قالب در سازمان تبدیل کنیم.

معروفخانی با بیان اینکه ما به قدرت همکاری با دانش بنیان‌ها ایمان داریم و سفر به تولید فولاد پایدار را با همکاری دانش‌بنیان‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم، گفت: سعی داریم روش‌های تولید سازگار با محیط زیست را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه طی ۲سال اخیر با مدیریت فولاد مبارکه شاهد اتفاقات و حمایت‌های خوبی در راستای استفاده از ظرفیت دانش بنیان‌ها و گروه‌های فناورانه هستیم، افزود: ما نیز از این حمایت‌ها بهره برده و در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان هرمزگان و استان‌های همجوار پیشقدم شده‌ایم.

مدیر عامل فولاد هرمزگان تاکید کرد: بر این باوریم که تنها با استفاده از ظرفیت دانش بنیان‌ها و سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها می‌توانیم نسبت به ارتقای کیفیت تولیدات و رسیدن به فولاد سبز گام برداریم.

وی تصریح کرد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته همزمان با برگزاری کنفرانس ریخته‌گری در بهمن‌ماه در هرمزگان، مرکز نوآورانه فولاد مبارکه را در پارک علم و فناوری هرمزگان راه‌اندازی خواهیم کرد و چنانچه شرکت‌های دانش بنیان حاضر در این جلسه تمایلی به راه‌اندازی دفتر در این پارک داشته باشند حمایت‌های لازم را برای تامین فضا وایجاد بازار خواهیم داشت.

معروفخانی با تاکید بر اینکه در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از شرکت‌های دانش بنیان مصمم به انجام این کار هستیم، گفت: این امر نیز می‌تواند به نوعی تحقق مسئولیت اجتماعی فولاد هرمزگان را نیز شامل شود.

وی در ادامه حمایت از ۱۲۰۰ ورزشکار و تحت پوشش قراردادن ۲۰ هزار کودک یتیم را از جمله فعالیت‌های فولاد هرمزگان در راستای مسوولیت اجتماعی اعلام کرد و افزود: همچنین مهدیه بزرگ هرمزگان، مراکز نگهداری از معلولان، مدرسه ۱۶ کلاسه و چندین پروژه عمومی دیگر به همت این مجموعه در حال بهره برداری است.

آغاز ۵ طرح توسعه فولادی در هرمزگان

مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه فولاد هرمزگان در حوزه تولید و توسعه موفق عمل کرده و عمل می کند، تصریج کرد: باید توجه داشت که بعداز ۱۵ سال تمام طرح‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه در استان هرمزگان و ستاره سیمین آغاز شده و در حال حاضر ۵ طرح توسعه‌ای فولاد هرمزگان در کنار دریا آغاز به کار کرده است.

وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تنی فولادسازی فولاد هرمزگان به ۳ هزار و ۲۰۰ تن در دستور کار است، ادامه داد: همچنین مخازن آهنی ۳۰ هزار تنی با پیشرفت ۳۰ درصدی در حال بهره برداری است.

معروفخانی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن راه‌اندازی نورد گرم فولاد هرمزگان گفت: با بهره برداری از این پروژه فولاد هرمزگان از تک محصولی خارج خواهد شد.

به گفته مدیرعامل فولاد هرمزگان، باید توجه داشت با حمایت‌های مدیرعامل جوان ونخبه فولاد مبارکه در آینده نزدیک حجم زیادی از اشتغال زایی را در هرمزگان به همت فولاد هرمزگان خواهیم داشت و همچنین این صنعت دگرگونی اقتصادی را در منطقه ایجاد خواهد کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار