۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰
دستور وزیر کشور برای بازگشت اتباع خارجی به کشورشان

وزیر کشور: مهاجران غیرقانونی باید به کشور خود بازگردند

ایرنا: وزیر کشور گفت: مهاجرانی که به شکل غیرقانونی وارد جمهوری اسلامی ایران شده‌اند برادران ما هستند، اما باید مطابق قانون به کشور خود بازگردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد وحیدی روز جمعه در جریان دومین سفر رئیس‌جمهوری و هیات دولت به استان البرز در بازدید از قرارگاه بازگشت مهاجران و اتباع غیرمجاز بیگانه افزود: امکان ماندگاری و ارائه خدمات به اتباع بیگانه غیرمجاز وجود ندارد.

وی اظهار کرد: مهاجران خارجی غیرمجاز شناسایی و پس از حضور در اردوگاه‌هایی که برای بازگشت در نظر گرفته شده، به موطن خود بازگردانده خواهند شد.

به گفته وزیر کشور با مهاجران خارجی غیرمجاز علیرغم اینکه به شکل غیرقانونی وارد مرزهای جمهوری اسلامی ایران شده‌اند با کرامت رفتار می‌شود و این افراد پس از طی فرآیندهای پیش‌بینی شده به وطن خود بازمی گردند.

وی خطاب به مهاجران غیرمجاز حاضر در این اردوگاه گفت: باید به کشور خود بازگشته و برای عمران و آبادانی وطن خود تلاش و همت کنید.

به گزارش ایرنا، از ابتدای آغاز به کار اردوگاه مراقبتی شهید وکیلی کرج (اردوگاه بازگشت مهاجران خارجی) تاکنون بیش از ۲۹هزار مهاجر غیرمجاز در این مکان پذیرش و حدود ۶ هزار و ۷۰۰ مهاجر غیرقانونی به کشورهای خود بازگردانده شده‌اند.

رئیس‌جمهوری و هیات دولت در راستای دور دوم سفرهای استانی امروز جمعه مهمان مردم استان البرز هستند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها