۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۱
بزرگ‌ترین تأمین مالی تاریخ بازار سرمایه

پذیره‌نویسی ۴۵۵۰ میلیارد تومانی صبا فولاد در فرابورس پایان یافت.

فردای اقتصاد: بزرگ‌ترین تأمین مالی تاریخ بازار سرمایه امروز با اتمام پذیره‌نویسی ۴۵۵۰ میلیارد تومانی ناشی از سلب حق تقدم شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس محقق شد.

پذیره نویسی سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس با نماد «فصباح» که از روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه به روش سلب حق تقدم در فرابورس ایران آغاز شد بود، امروز و در چهاردهمین روز از پذیره‌نویسی پایان یافت. در این پذیره‌نویسی جمعا بیش از ۹ میلیارد و ۱۹۶ میلیون سهم با ارزش بالغ بر ۴۴۵۰ میلیارد تومان در ۱۳۹ هزار و ۵۸۹ نوبت معاملاتی انجام شد. 
آمار مشارکت‌کنندگان در پذیره‌نویسی «فصباح» نشان از استقبال بی‌سابقه سرمایه‌گذاران حقیقی دارد؛ به این ترتیب که ۷۲ هزار شخص حقیقی به میزان ۱۷۰۰ میلیارد تومان از سهام «فصباح» را خریداری کردند.
همچنین در فرایند این پذیره‌نویسی تعداد ۷۱ صندوق سرمایه‌گذاری ۸۶۷ میلیارد تومان از «فصباح» را خریداری کردند و ۴۶۶ کد حقوقی، ۱۹۰۰ میلیارد تومان در این تأمین مالی مشارکت داشتند.
به این ترتیب امروز تأمین مالی ۴۵۵۰ میلیارد تومانی این شرکت از مسیر فرابورس با هدف تأمین مخارج سرمایه‌ای اجرای طرح احداث واحد احیای مستقیم با ظرفیت سالانه ۱.۷۶ میلیون تن بریکت گرم انجام شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار