۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۶
مترو باعث گرانی خانه‌های این منطقه شد

اجاره آپارتمان در پرند دقیقا مثل بازار خریدوفروش خانه‌های این شهر تحت‌تاثیر عامل پررنگی به‌اسم موقعیت واحد قرار می‌گیرد

فرارو: قیمت آپارتمان در فازهای شرقی مثل یک و دو به‌خاطر نزدیک‌بودن به‌تهران نسبت به فازهای جدید این شهر بیشتر است و معمولا از همین فرمول برای تعیین اجاره آپارتمان در پرند استفاده می‌شود. الان که مترو پرند هم افتتاح شده یکسری از صاحبخانه‌ها در فاز یک و دو این شهر بابت رهن کامل واحدهای دوخوابه تا نیم‌میلیارد قیمت می‌گذارند، اما با نصف این پول امکان اجاره آپارتمان در فازهای جدید وجود دارد.

آپارتمان ۸۷ متری در فاز دو پرند اخیرا برای اجاره آگهی شده است. صاحبخانه برای اینکه زودتر مستاجر پیدا کند از عبارت نزدیک مترو در آگهی استفاده کرده و رقم ودیعه و اجاره ماهانه را برای خانه‌ای که بدون آسانسور طبقه سوم واقع شده به‌ترتیب ۱۰۰ و ماهی شش میلیون تعیین کرده است. قابلیت تبدیل رهن و اجاره به‌شکلی است که رقم اجاره‌ماهانه تا چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تقلیل پیدا می‌کند، ولی درعوض رقم پول پیش به ۱۵۰ میلیون تومان می‌رسد.

آپارتمان ۶۳ متری دیگری با اضافه شدن عبارت مترو به فایل‌های مسکونی پرند اضافه شده است. بودجه مورد نیاز برای اجاره این یکی شامل ۲۵۰ میلیون به‌عنوان پول پیش می‌شود و کنار آن مستاجر باید ماهانه یک میلیون تومان هم به عنوان کرایه‌خانه کنار بگذارد.

اجاره آپارتمان ۹۰ متری در فاز صفر پرند طبق اطلاعاتی که صاحبخانه ارائه کرده، شامل ودیعه ۳۱۰ میلیونی می‌شود و مستاجر باید ماهی سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز کرایه‌خانه پرداخت کند. عمر بنا این واحد به کمتر از یک سال می‌رسد و علاوه بر آسانسور و انباری با پارکینگ به مستاجر تحویل داده می‌شود.

آپارتمان ۱۲۲ متری در همان حوالی یکی دیگر گزینه‌هاست که مستاجر برای اجاره آن باید نیم‌میلیارد به‌اسم رهن کامل کنار بگذارد. بااینکه واحد طبقه سوم قرار دارد، اما در ساختمان خبری از آسانسور نیست و عمر بنا آن به هفت سال می‌رسد.

اجاره آپارتمان در پرند

اجاره آپارتمان در پرند مثل اوضاع بازار خریدوفروش این شهر، تحت‌تاثیر عامل مهمی به‌اسم موقعیت واحد قرار می‌گیرد. به‌شکل سنتی معمولا قیمت مسکن در فازهای یک، دو و صفر نسبت به فازهای جدید این شهر بیشتر است و تقریبا همین وضعیت را در بازار اجاره‌بها این شهر مشاهده می‌کنیم. طوریکه ممکن است اجاره آپارتمان در فاز شش پرند که درمقایسه با سایر فازهای این شهر فاصله بیشتری تا تهران دارد، اختلاف معناداری پیدا می‌کند.

اجاره آپارتمان ۷۲ متری در پرند به‌عنوان مثال شامل پول پیش ۵۰ میلیونی می‌شود و صاحبخانه انتظار دارد مستاجر ماهی سه میلیون اجاره خانه بدهد. در همان محدوده آپارتمان ۷۸ متری به فایل‌های قبلی اضافه شده که پول پیش مورد نیاز برای اجاره آن ۸۰ میلیون تومان تعیین شده و مستاجر باید خودش را برای پرداخت اجاره ماهانه دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی آماده کند. حالا اگر مستاجر بتواند رقم ودیعه را به ۱۵۰ میلیون افزایش بدهد از پرداخت اجاره ماهانه معاف می‌شود.

اجاره آپارتمان ۷۵ متری در فاز چهار که نسبت به فازهای پنج و شش فاصله کمتری تا تهران دارد، دقیقا ۱۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد؛ علاوه بر این اجاره ماهانه آن یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha