۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲
ساخت ورزشگاه جدید در تهران قطعی شد + محل جدید ورزشگاه

توافقنامه احداث مجموعه فرهنگی ورزشی جدید تهران با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و مقامات اجرایی مربوطه، نهایی شد.

فارس: در جلسه‌ای با حضور محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور جزییات توافقنامه احداث مجموعه فرهنگی ورزشی جدید تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برای امضا، نهایی شد.

مخبر در این جلسه که وزرای ورزش و جوانان، نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون اجرایی رئیس‌جمهور، شهردار تهران، دبیر هیأت دولت، سرپرست آستان حضرت امام خمینی (ره) و مقامات دستگاه‌های مربوطه حضور داشتند، با اشاره به اهمیت ساخت یک ورزشگاه بزرگ چند منظوره برای رفع نیازهای کشور با توجه به علاقه و نیازهای نسل جوان، بر ضرورت تسریع در اقدامات و تصمیمات اولیه برای ساخت این مجموعه بزرگ ورزشی تأکید کرد.

وعده معاون اول رئیسی درباره تامین دارو/ ۳۰ درصد بیشتر از پارسال ارز اختصاص دادیم

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌ها، ساخت این ورزشگاه چندکاربردی به‌گونه‌ای است که در منطقه، خاص و نمونه خواهد بود، خاطرنشان کرد: ترویج ورزش، به‌ویژه ورزش قهرمانی به عنوان یکی از شاخص‌های رشد و توسعه هر کشور ارزیابی می‌شود که با وجود نسل جوان و علاقمند به ورزش، نیاز به ساخت چنین مجموعه ورزشی در شأن جوانان و مردم ایران و در تراز نظام جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته احساس می‌شد که طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان دولت سیزدهم به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.

محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز در این جلسه به دستورات و تأکیدات رئیس‌جمهور برای ساخت این ورزشگاه بزرگ اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های مستمر رئیس‌جمهور، معاون اول و هماهنگی بین دستگاهی مقدمات و تفاهمنامه‌های اولیه برای آغاز عملیات اجرایی این مجموعه ورزشی انجام شده است.

در ادامه این جلسه، جزییات توافقنامه احداث این ورزشگاه، مدل‌های تأمین اعتبار مالی و آغاز عملیات اجرایی مورد بحث و بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

گفتنی است، این مجموعه ورزشی در فضایی بیش از ۳۰۰ هکتاری در جنوب تهران ساخته خواهد شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha