۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۵
چرا حقوق این کارمندان امروز واریز شد؟

معاون وزارت آموزش و پرورش درباره چرایی واریز حقوق معلمان از ظهر امروز ۳۰ آذر آن هم در آستانه شب یلدا گفت: برای تأمین منابع ناشی از تغییر رتبه معلمان نیاز بود تا منابع مالی تأمین شود و در نهایت با دستور معاون اول رئیس‌جمهور این کار انجام شد.

تسنیم: علی فرهادی در پاسخ به این پرسش که چرا حقوق فرهنگیان در آستانه شب یلدا از ظهر امروز ۳۰ آذر واریز شد، گفت: وزارت آموزش و پرورش رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان را مطابق با آیین‌نامه انجام داد و سعی شد با حفظ آرامش معلمان به این موضوع رسیدگی شود.

وی افزود: تمام پرونده‌های اعتراضات به رتبه‌بندی رسیدگی شده است البته برخی اعتراضات وارد نبود و با استدلال به متقاضی پاسخ داده شد که چرا افزایش رتبه نداشت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتراضات برخی معلمان به رتبه تعیین شده وارد بود، گفت: مجوز افزایش رتبه برای این گروه از معلمان از شهریور تا آذر صادر شد و هم‌اکنون پرونده اعتراضات بسته شده است.

وی افزود: رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان در آبان ماه به دلیل تقاضای سازمان برنامه و بودجه برای بررسی آیین‌نامه رتبه‌بندی، متوقف شد و سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی، بررسی را انجام دادند و پس از آن باقیمانده اعتراضات را بررسی کردیم و مجوز افزایش رتبه صادر شد.

فرهادی ادامه داد: برای رعایت حقوق معلمان و عدم ایجاد مشکل در بازنشستگی و کسورات قانونی نیاز بود معوقات افزایش رتبه را از ابتدای ۱۴۰۲ تا زمانی که رتبه معلم اصلاح شده است به حساب صندوق بازنشستگی واریز کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر در واریز حقوق آذر ماه معلمان تعجیل می‌کردیم و مبلغ ناشی از افزایش رتبه تأمین نمی‌شد، می‌توانستیم به جای ۳۰ آذر در تاریخ ۲۸ آذر حقوق معلمان را واریز کنیم، گفت: در این شرایط دیگر معوقات رتبه‌بندی پرداخت نمی‌شد.

وی بیان کرد: برای تأمین منابع ناشی از تغییر رتبه معلمان بعد از اعتراض نیاز بود تا منابع مالی با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تأمین شود و در نهایت با دستور معاون اول رئیس‌جمهور بخشی از معوقات تأمین و پرداخت شد.

فرهادی گفت: حقوق معمان در تمام ماه‌ها اکثرا در تاریخ سی‌ام هر ماه واریز می‌شود و این ماه نیز از ساعت ۱۳ امروز پنجشنبه ۳۰ آذر واریز حقوق انجام شد بنابراین تاخیری نداشتیم البته به دلیل شب یلدا تمایل داشتیم حقوق را زودتر واریز کنیم.

وی گفت: معلمان جدیدالاستخدام و دانشجو معلمان ورودی مهر ۱۴۰۲ نیز حقوق مهر تا آذر خود را امروز دریافت کردند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha