۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۹
اختلاف قیمت عجیب مسکن در ۲۲ منطقه تهران + جدول قیمت در مناطق مختلف

در آبان ماه تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌­های مسکونی شهر تهران به عدد ۶٨،٧ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل (٧۴.۵ درصد) ۵.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

تسنیم: در آبان ماه امسال شاخص قیمت آپارتمان­های مسکونی شهر تهران به عدد ٢٨٢، ۵ رسیده است که نسبت به ماه قبل (٢٧٨.٣)، ١.۵ درصد افزایش داشته است.

منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل است. در آبان ماه تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ١، ۵ درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۰.۶- درصد)، ٢.١ واحد درصد افزایش داشته است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است. در آبان ماه تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌­های مسکونی شهر تهران به عدد ۶٨، ٧ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٧۴.۵ درصد) ۵.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

افزایش تورم سالانه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است. نرخ تورم سالانه آبان ماه آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٨۶، ٣ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(٨۵.۶ درصد)، ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت آپارتمان­های مسکونی شهر تهران به تفکیک منطقه

در آبان ماه متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به۸۰۶۸۰۵ و ٧٧۵٨٢٢ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ١ با متوسط وزنی قیمت ١۵۶٧٩٨۶ هزار ریال بیشترین و منطقه ۲۰ با متوسط وزنی قیمت ۴۰۷۸۴۹ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌اند.

اختلاف ۱۱۶میلیونی قیمت مسکن در ۲۲ منطقه تهران

در حالی متوسط قیمت هر متر مسکن در منطقه یک تهران در آبان ماه امسال از ۱۵۶ میلیون تومان فراتر رفت که متوسط قیمت مسکن در منطقه ۲۰ تهران بیش از ۴۰ میلیون تومان است، یعنی اختلاف ۱۱۶ میلیون تومانی قیمت در ارزان‌ترین و گران‌ترین منطقه شهر تهران.

همچنین در حالی متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در این ماه ۸۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان شد که در ۱۶ منطقه تهران قیمت مسکن از متوسط پایین تر است.

جدول قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران
جدول قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها