۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
فوری/ میزان گرانی اینترنت مشخص شد

کسب اطلاع خبرگزاری تسنیم از وزارت ارتباطات حاکی است، این وزارتخانه با افزایش ۳۴ درصدی تعرفه اینترنت موافقت کرده است.

تسینم: در حالی هفته گذشته اپراتورهای ارتباطی با نامه‌ای به رئیس‌جمهوری درخواست افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه اینترنت را مطرح کردند که وزیر ارتباطات روز گذشته ضمن مشروط دانستن افزایش تعرفه اینترنت، افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه را مردود اعلام کرده بود.

در عین حال سازمان تنظیم مقررات هم شروط موافقت با افزایش تعرفه اینترنت را اعلام و اپراتورهای ارتباطی را به افزایش سایتهای نسل پنجم به ۱۰درصد تا پایان سال ۱۴۰۳، افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به ۹۶درصد تا پایان سال ۱۴۰۳ و افزایش ۳۰درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده مکلف کرد.

ظاهراً شب گذشته اپراتورهای ارتباطی با حضور در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شروط مورد نظر این سازمان را پذیرفته‌اند.

حال کسب اطلاع جدید خبرنگار تسنیم از وزارت ارتباطات حاکی است، وزارت ارتباطات با افزایش ۱۰۰ درصدی اپراتورها موافقت نکرده و فقط اجازه داده حداکثر تا ۳۴ درصد افزایش دهند.

لازم به ذکر است که افزایش تعرفه اینترنت پس از ۶ سال اتفاق می‌افتد.

عدم تناسب توسعه زیرساخت ارتباطی مورد نیاز برای پشتیبانی از اقتصاد دیجیتال، عدم تناسب افزایش تعرفه با افزایش هزینه‌های نگهداری و توسعه شبکه در سنوات گذشته، کاهش شدید قدرت سرمایه‌گذاری اپراتورها، افزایش نرخ ارز در سالیان گذشته و نبود منابع مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در فناوری‌های جدید مانند اینترنت نسل پنجم مهم‌ترین دلایل اپراتورها برای درخواست افزایش تعرفه اینترنت اعلام شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها