۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶
اولویت شورای‌عالی کار مزد منطقه‌ای نه افزایش حقوق کارگران

 "مزد منطقه ای" دستور جلسه روز گذشته شورای‌عالی کار بود. به گفته ی عضوشورای عالی کار قرار شد این موضوع در کمیته کارشناسی و مزد بررسی شود.

تسنیم: روز گذشته جلسه شورای‌عالی کار برگزار شد اما خبری از ترمیم مزد نبود. آیت اسدی عضو کارگری شورای‌عالی کار درباره جلسه روز گذشته گفت: وزارت اقتصاد به شدت پیگیر مزد منطقه‌ای است و به دنبال این است که مزد منطقه‌ای مصوب شود.

وی با بیان اینکه کارگران مخالف اجرای مزد منطقه‌ای هستند بیان کرد: علت مخالفت ما این است که وزارت اقتصاد برنامه روشنی برای اجرای مزد منطقه‌ای ندارد و هیچ‌گونه اطلاعاتی ارائه نمی‌دهد، دوماً بحث مزد منطقه‌ای موضوع مطالعه مرکز پژوهش‌های عالی سازمان تامین اجتماعی بوده و در این رابطه نظر داده بودند اما وزارت اقتصاد نتایج این مطالعه را در پیشنهاد خود لحاظ نکرده بود.

وی با اشاره به ضرورت ماده ۴۱ قانون کار گفت: مهم‌ترین دلیل مخالفت کارگران با مزد منطقه‌ای، اجرا نشدن بندهای یک و دو ماده ۴۱ قانون کار است.

اسدی با اشاره به اینکه درخواست ما این است که بندهای یک و دو ماده ۴۱ و تطابق حداقل دستمزد با تورم و سبد معیشت اجرا شود ادامه داد: نتیجه جلسه روز گذشته این شد که در این رابطه مصوبه‌ای در شورای‌عالی کار گذرانده نشود و موضوع در کمیته کارشناسان در کارگروه مزد به بحث گذاشته شود.

اسدی در ارتباط با بحث ترمیم مزد گفت: ترمیم مزد همچنان درخواست ما است اما متاسفانه ترمیم مزد در دستور کار نشست دیروز نبود؛ ضمن اینکه مذاکرات سبد معیشت ۱۴۰۳ نیز هنوز آغاز نشده و جلسات کارگروه مزد تشکیل نشده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها