۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳
چرا کارگران مخالف حقوق منطقه‌ای هستند؟

علیرضا میرغفاری، عضو کانون عالی انجمن صنفی کارگران گفت: مزد منطقه‌ای برای سال ۱۴۰۳ با پیشنهاد آقای خاندوزی خطاب به وزیر کار مطرح شد. نماینده وزارت اقتصاد نامه آقای خاندوزی به آقای مرتضوی را مطرح کردند، مقرر شد در این رابطه مصوبه‌ای در شورای‌عالی کار گذرانده نشود و موضوع در کمیته کارشناسان در کارگروه مزد به بحث گذاشته شود.

میرغفاری با بیان اینکه "ما مخالفت خود را درباره مزد منطقه‌ای مطرح کردیم" گفت: ما به‌دنبال اجرای ماده ۴۱ قانون کار در تعیین دستمزد هستیم. هزینه‌های معیشت کارگران باید در نظر گرفته شود. در راستای عدالت مزدی نیز به‌دنبال اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل هستیم. در بسیاری از صنایع بیش از ۸۰درصد فعالیت‌های فنی و اجرایی و تخصصی از سوی کارگرانی انجام می‌شود که دستمزد آنها مورد توجه قرار نمی‌گیرد. وضعیت کارگران قرارداد موقت با نیروهای رسمی از نظر حقوق و دستمزد و خدمات رفاهی در بسیاری از بخش‌ها متفاوت است. ضرورت دارد که وزارت کار با بازرسی کار در جهت احیای حق و حقوق کارگران باشد.

وی با ابراز اینکه "منتظر برگزاری جلسات بعدی شورای‌عالی کار و بحث دستمزد هستیم" گفت: وضعیت معیشتی کارگران مناسب نیست، متأسفانه هزینه‌های زندگی از دستمزد کارگران بسیاری بیشتر است. در زمان حاضر شرایط برای اجرای دستمزد منطقه‌ای مهیا نیست.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها