۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۴
قرارداد همکاری فولاد مبارکه با ۱۴۰ دانشگاه برتر کشور

رییس ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه تاکنون با ۱۴۰ دانشگاه برتر کشور قرارداد همکاری امضا کرده و بودجه خوبی را نیز برای این امر تخصیص داده است

فردای اقتصاد- مسعود هراتیان، در گفت‌وگویی درمورد وضعیت تحقیق و توسعه در فولاد مبارکه تصریح کرد: از گذشته تاکنون پروژه‌های تحقیق و توسعه در فولاد مبارکه وجود داشته، پروژه‌های زیادی انجام شده و به نتایج خوبی در حوزه‌های فنی و مهندسی، فرایندهای تولید، کیفیت محصولات، بهینه‌سازی انرژی و بهینه‌سازی تجهیزات دسترسی پیدا کرده است.

وی افزود: رویکرد سال‌های دور فولاد مبارکه در زمینه تحقیق و توسعه، انجام پروژه‌های مساله محور بود و امروز این پروژه‌های به بلوغ رسیده‌ و به سامانه‌های هوشمند برای کنترل بهتر تجهیز شده‌اند و پروژه‌هایی از جنس ایده‌محور و آینده محور نیز در این بخش اضافه شده و به صورت کامل‌تر همه رویکردهای تحقیقاتی را پوشش می‌دهد.

رییس ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی فولاد مبارکه با بیان اینکه رویکرد امروز واحد تحقیق و توسعه فولاد مبارکه رویکرد توسعه اکوسیستم نوآوری در شرکت است، افزود: در راستای همین رویکرد ارتباط شرکت با مراکز علمی، تحقیقاتی و فناوری توسعه یافته و قراردادهای زیادی را با دانشگاه‌های مطرح کشور برای همکاری منعقد کرده است.

وی تعداد دانشگاه‌های طرف قرارداد با شرکت فولاد مبارکه را ۱۴۰ مرکز اعلام کرد و گفت: برای این امر بودجه بسیار خوبی نیز تخصیص یافته تا به هدف خود در راستای توسعه اکوسیستم فناوری دست یابیم.

هراتیان با اشاره به حمایت‌های بی دریغ مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از اقدامات فناورانه و نوآورانه به ویژه در زمینه همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی خاطرنشان کرد: ازاین رو هر سال شاهد افزایش بودجه در زمینه ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی هستیم.

به گفته وی، برای سال آینده حدود ۲ برابر بودجه برای ارتباط با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در زمینه توسعه تکنولوژی تخصیص داده شده است.

رییس ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی فولاد مبارکه با بیان اینکه مباحث سطوح آمادگی فناوری ( (TRL حمایت از پایان‌نامه‌ها و گرنت‌ها، تحصیلات تکمیلی، مباحث شتاب‌دهندگی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر روی شرکت‌های بالغ، تحقیقات کاربردی و تحقیقات توسعه‌ای در بر می‌گیرد، افزود: از این رو از همه تامین کنندگان به ویژه موسسات تحقیقاتی، علمی و پژوهشی و حتی دانشجویان همه دانشگاه‌ها و همه ایده پردازان دعوت می‌کنیم در جشنواره ملی فولاد ایران که با محوریت توسعه تکنولوژی است، شرکت کننده تا ضمن بازدید از دستاوردهای پژوهشی فولاد مبارکه با اولویت‌های پژوهشی فولاد مبارکه نیز از نزدیک آشنا شوند.

وی تصریح کرد: علاقمندان به این امر می‌توانند با ورود به سامانه IRM.MSC.IR نیازهای فولاد مبارکه را ببینند و ایده های خود را ثبت کنند تا پس از نمایشگاه این ایده‌ها بررسی و درباره آنها تصمیم‌گیری شود.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار