۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴
رئیسی: جهان از پیشرفت‌های ایران در شگفت است

رئیس‌جمهوری در جمع مردم شهرستان دماوند گفت: روئسای جمهوری که به کشور سفر می‌کند و از پارک‌های علم و فناوری بازدید می‌کنند، شگفت زده می‌شوند که چطور کارهای به این بزرگی با وجود تحریم‌ها انجام شده است اینها از برکات نظام و انقلاب است.

فارس: سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری ظهر امروز در جمع مردم شهرستان دماوند اظهار کرد: گردشگری یکی از مسائل مهم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه است، که این را در دستور کار قرار داده‌ایم که باید مورد توجه مسئولان منطقه هم قرار بگیرد.

وی گفت: کشور ما بسیار با ظرفیت است، فقط باید درست اندیشه و عمل کرد و از این ظرفیت با بهترین روش بهره‌برداری کرد. کشور ظرفیت‌های مادی و معنوی زیادی دارد، به ویژه جوانان با اراده‌ای که توانسته‌اند منشاء تحول باشند.

رئیس‌جمهوری بیان کرد: همیشه گفته ام که اگر مدیری روحیه تحولی و جهادی و مردمی ندارد حتما از پیش راه کنار گذاشته بشود و کار به یک نیروی تحول گرا واگذار شود.

وی ادامه داد: شهدا راه همواری پیش رو نداشتند، این طور نبود که حاج قاسم راه همواری پیش رو داشته باشد و بگویند از این راه بروید و منطقه را امن کنید، این طور نبوده است. حاج قاسم بسیار تلاش کرد و با موانعی مواجهه بود، اما با توکل به خدا رفت و کارهای بزرگی انجام داد. مردان و زنان نامدار توانسته‌اند راه‌ها را هموار کنند.

رئیسی افزود: به جوانان و مدیران عرض میکنم که ممکن است در جایی راه‌ها هموار نباشد اما ما اصحاب ما می‌توانیم هستیم. شما مردم در دفاع مقدس امتحان خوبی پس دادید، بعد از انقلاب هم کارهای بسیاری در دفاع از حریم و حرم انجام داده شده است.

وی ادامه داد: روئسای جمهوری که به کشور سفر می‌کنند و از پارک‌های علم و فناوری بازدید می‌کنند، شگفت زده می‌شوند که چطور کارهای به این بزرگی با وجود تحریم‌ها انجام شده است اینها از برکات نظام و انقلاب است.

رئیسی با تاکید بر اینکه ارتباطات تشکیلاتی نباید باعث کندی کار شود اظهار کرد: از مسائلی که باید مبارزه کرد بروکراسی اداری است، گاهی برخی پیچیدگی‌ها باعث تاخیر کارهای تولیدکنندگان، صنعتگران، کشاورزان، فعالان اقتصادی و اجتماعی و ناامیدی آنها می‌شود.

وی گفت: کاری که در ادارات و سازمان‌های انجام می‌شود باید در فرآیند و گردش آنها بسیار مراقبت کنیم و تلاش کنیم کارها با سرعت انجام بگیرد. امروز وظیفه مسؤولان ایجاد امید در دل مردم است. دشمن می‌خواهد مردم را مایوس کند لذا باید با تمام رفتار و اقدامات خود امیدآفرینی کنیم زیرا تنها سخن گفتن امید ایجاد نمی‌کند بلکه مردم باید کارهای عمرانی را ببینند.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: در منطقه فیروزکوه و دماوند بیکاری به آن شکلی که در بعضی مناطق کشور وجود دارد، شاهد نیستیم و فقط برای قشر تحصیلکرده باید اشتغالزایی ایجاد شود، که کارهایی در این زمینه در حال انجام است.

رئیسی بیان کرد: روزی که دولت سیزدهم شروع به کار کرد، در وزارت نفت ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان داشتیم برای کارهای نفتی و امروز بیش از ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان کارهای حوزه نفتی را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: در وزارت نیرو نیز بیش از ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان فعال است و جوانان با کار دانش پایه در حال فعالیت هستند و کارها را با دانش و فناوری‌های روز پیش می‌برند.

رئیس‌جمهوری با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند؛ به قله نزدیکیم، تاکید کرد: تا قله راهی نمانده است لذا خستگی و ناامیدی ممنوع است و باید با تلاش و حرکت جهادی، انسجام ملی، وحدت و یکپارچگی کارها را پیش ببریم.

رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: تمام نکات و مواردی که مطرح شد مورد توجه و بررسی قرار خواهد گرفت همچنین حتما تمام نامه‌های مردمی را مورد توجه قرار می‌دهیم و نتایج را ارسال خواهیم کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها