۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۵
ارتباط اقتصادی ایران و پاکستان برقرار است؟

رئیس‌جمهوری در آیین دریافت استوارنامه سفیر جدید پاکستان گفت: مرزها فرصتی برای تبادلات اقتصادی و ارتقای امنیت همسایگان هستند و لازم است از این فرصت در مقابل هرگونه عامل ناامنی حفاظت شود.

مهر: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز (شنبه) در آئین دریافت استوارنامه «محمد مدثر تیپو» سفیر جدید پاکستان، با بیان اینکه دو کشور برادر ایران و پاکستان دارای پیوندهای ناگسستنی بوده و روابط آنان ریشه در دین، فرهنگ و تمدن مشترک دارد، به سیاست همسایگی و همگرایی در دولت مردمی اشاره و تصریح کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران، مرزها فرصتی برای تبادلات اقتصادی و ارتقای امنیت همسایگان هستند و لازم است از این فرصت در مقابل هرگونه عامل ناامنی حفاظت شود.

رئیس جمهور، امنیت پاکستان را امنیت ایران دانست و با اشاره به آثار و تبعات بسیار مخرب فعالیت گروهک‌های تروریستی دست‌نشانده آمریکا در منطقه طی سال‌های گذشته به ویژه در عراق و سوریه، حضور و فعالیت این جریان‌های تروریستی و نیابتی بیگانگان را تهدیدی برای همه کشورهای منطقه دانست و از همکاری منطقه‌ای برای مبارزه با تروریسم استقبال کرد.

رئیسی مرز میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان را فرصتی برای توسعه و آبادانی متقابل دانست و با اشاره به عزم و اراده مسئولان عالی دو کشور برای توسعه روابط در عرصه‌های مختلف به ویژه بخش‌های تجاری و اقتصادی، بر اجرایی شدن برنامه‌های مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و جرایم سازمان‌یافته تأکید کرد.

رئیس‌جمهوری همچنین با تأکید بر ضرورت مقابله جدی با هرگونه فضاسازی در روابط دو کشور، ابراز امیدواری کرد با تلاش سفیر جدید پاکستان در دوره مسئولیت در جمهوری اسلامی ایران، گام‌های مؤثری در جهت توسعه روابط همه‌جانبه فیمابین برداشته شود.

«محمد مدثر تیپو» نیز در این مراسم ضمن تمجید از مدیریت مؤثر و الهام‌بخش دکتر رئیسی در مدیریت روابط دو کشور، از نقشه راه مشخص رئیس‌جمهوری ایران در ایجاد همگرایی و هم‌افزایی میان کشورهای منطقه استقبال کرد.

سفیر پاکستان همچنین بر اراده و تعهد مسئولان عالی کشورش نسبت به تحکیم روابط برادرانه با جمهوری اسلامی ایران تأکید و تصریح کرد: پاکستان به هیچ‌وجه اجازه نخواهد داد دشمنان از مرزهای دو کشور سوءاستفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: به رغم تلاش دشمنان و بدخواهان ایران و پاکستان برای ایجاد خدشه در روابط دو کشور، اما روابط ما تاریخی و راهبردی است و پاکستان آمادگی دارد تا فصل جدیدی از روابط برادرانه با ایران را بگشاید. مسئولان پاکستان خود را نسبت به حفظ امنیت نقاط مرزی و مقابله با هرگونه ناامنی در این مناطق متعهد می‌دانند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha