۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۷
چرا تعداد موتورها در خیابان زیاد شد؟

آمارها نشان می‌دهد، درحال‌حاضر ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه موتور سیکلت در کشور در حال تردد هستند که یک سوم مجموع وسایل نقلیه کشور است.

همشهری آنلاین: به دلیل رشد قیمت خودرو ضریب نفوذ موتور سیکلت در کشور در حال افزایش است و هر روز به تعداد موتور سواران کشور اضافه می‌شود. قیمت البته همه ماجرا نیست. استفاده از موتور سیکلت در شرایطی که ترافیک به یک موضوع لاینحل تبدیل شده می‌تواند سرعت کار را افزایش دهد و در عین حال هزینه استهلاک موتور سیکلت نسبت به خودرو بسیار کمتر است. با این وجود به نظر می‌رسد جذاب‌ترین بخش برای موتور سواران، همان عامل قیمت است.در واقع در شرایطی که خرید خودرو مناسب به رویا تبدیل شده موتور سیکلت می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

با توجه به افزایش روز افزون تعداد موتور سیکلت‌ها در کشور درحال‌حاضر تعداد موتور سیکلت‌های در حال تردد در کشور به ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه رسیده که این میزان بیش از ۳۲ درصد از کل وسایل نقلیه موتوری کشور است. این یعنی اینکه از هر سه وسیله نقلیه یک وسیله موتور سیکلت است.

آن طور که سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا پیش ازاین گفته بود تا پایان امسال تعداد وسایل نقلیه کشور به مرز ۴۰ میلیون دستگاه می‌رسد که مقایسه این آمار با تعداد موتور سیکلت‌ها نشان می‌دهد یک سوم این وسایل نقلیه موتور سیکلت هستند.

تهران بزرگ، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان ۵۶ درصد موتورسیکلت‌های کشور را در خود جای داده‌اند. تهران با حدود ۲ میلیون دستگاه، خراسان رضوی ۱.۳ میلیون، اصفهان ۱.۲ میلیون، فارس ۹۱۶ هزار و خوزستان با ۵۶۴ هزار دستگاه موتورسیکلت بیشترین موتورسیکلت‌های کشور را به خود اختصاص داده‌اند. ضمن اینکه در استان‌های یزد، بوشهر و قم بیش از نیمی از مردم استان دارای موتور سیکلت هستند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha